پیگیری یک سوژه؛

افزایش قیمت سبزی و گلایه شهروندان بیرجندی

افزایش قیمت سبزی در شروع ماه مبارک رمضان گلایه شهروندان بیرجندی را به دنبال داشت.

به گزارش خبرنگار خاورستان با شروع ماه مبارک رمضان تقاضا برای خرید برخی اقلام به خصوص سبزی افزایش می یابد و شهروندان هم که انتظار دارند قیمت اقلام مصرفی حداقل در این ماه ثابت نگه داشته شود زمانی که با افزایش قیمت ها در طی چند روز مواجه می شود از وضعیت موجود گلایه می کنند طوی که یکی از شهروندان به خبرنگار خاورستان گفت: در حالی که هفته پیش قیمت یک کیلو سبزی خوردن ۱۵ هزار تومان و کمتر بود اما امروز این قیمت ها به بالای ۲۰ هزار تومان رسیده است.

به گفته یکی دیگر از شهروندان انتظار می رود مسئولان در این ماه مبارک برنامه ریزی بهتری داشته باشند و حداقل از افزایش قیمت اقلام مصرفی دراین ماه جلوگیری کنند.

مفاخر رئیس اتحادیه میوه و تره بار بیرجند هم در پاسخ به گلایه های مطرح شده به خبرنگار خاورستان گفت: مشابه سال های گذشته در دهه اول ماه رمضان قیمت سبزی افزایش یافته و فقط به خاطر افزایش تقاضا بوده است.

وی با بیان اینکه وضعیت در چند روز آینده بهتر خواهد شد و قیمت سبزی به قیمت قبل از ماه رمضان برخواهد گشت به این نکته هم اشاره کرد که بیشتر افزایش قیمت سبزی مربوط به سبزی نیشابور است که قیمت آن هم در روزهای هفته آینده به تعادل خواهد رسید.

وی در خصوص سایر اقلام نظیر سیب زمینی که هنوز با نرخ های ۱۴ تا ۱۷ هزار تومان در میدان های میوه و تره بار به فروش می رسد نیز گفت: کمبود سیب زمینب دلیل قیمت بالای آن است از ملوجان سیب زمینی وارد کردیم که کیفیت خوبی ندارد و سیب زمینی جیرفت که کیفیت بالایی دارد قیمت بالایی هم دارد.

به گفته وی سیب زمینی پاکستانی که توسط تعاون روستایی تهیه شد در تعادل بخشی قیمت سیب زمینی در بیرجند موثر بود و نگذاشت قیمت ها خیلی در بیرجند افزایش یافت چرا که در سایر مراکز استان ها قیمت سیب زمینی به بالای ۲۱ هم رسید.

انتهای پیام /۱۳۵