معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی:

افزایش مسئولیت پذیری اجتماعی، هدف از تشکیل مراکز نیکوکاری

خوش خبر گفت: هدف از تشکیل مراکز نیکوکاری کمیته امداد امام خمینی(ره)، افزایش مسئولیت پذیری اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان این مطلب در شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد استان ، از اقدامات انجام شده در راستای فعال سازی مراکز نیکوکاری و نقشی که در خدمات دهی به اقشار آسیب پذیر داشته اند، تشکر کرد.
وی تصریح کرد: مراکز نیکوکاری محله بنیان می توانند با محور قرار دادن مردم و معتمدان محله، بدون واسطه به نیازمندان کمک نمایند.
خوش خبر گفت: اساس کار تعریف شده برای مراکز نیکوکاری، ایجاد رقابت منطقی بین مراکز را در جهت کمک بهتر به مردم به همراه دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی، برون سپاری را از اصول اساسی و مؤثر در کیفیت بخشی به خدمات ارائه شده به مردم عنوان کرد و متذکر شد: مراکز نیکوکاری تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، باید در جهت توانمندسازی، مهارت آموزی، ایجاد اشتغال و رفع محرومیت تلاش نمایند .
وی تأکید کرد: مراکز نیکوکاری در امتداد دیگر برنامه های کمیته امداد امام خمینی(ره)، نقش بسیار مؤثری در خودکفایی اقشار آسیب پذیر جامعه دارند.
فعالیت ۱۰۶ مرکز نیکوکار در خراسان جنوبی
رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز طی گزارش مبسوطی از تعداد مراکز و عملکرد آنها خاطر نشان کرد: در حال حاضر تعداد ۱۰۶ مرکز نیکوکاری در استان فعال می باشند که از این تعداد ۴۰ مرکز در روستاها و ۷۶ مورد نیز در شهرهای استان مستقر هستند.
وی گفت: مراکز نیکوکاری با تکیه بر توان مردمی و بر اساس انگیزه‌های برخاسته از اعتقادات دینی برای خدمت به نیازمندان تاسیس شده اند.
سلم آبادی متذکر شد: تمام فعالیت های این مراکز شفاف بوده، در معرض نظارت های مستقیم و مستمر کمیته امداد امام خمینی(ره)، قرار دارند.
به گفته وی؛ جذب اعضای بیشتر و توسعه مشارکت های مردمی، سرعت کمی و کیفی خدمات را در مراکز نیکوکاری به همراه دارد.
انتهای پیام/۱۰