دبیر ستاد انتخابات شهرستان بیرجند مطرح کرد؛

افزایش ۱۵ درصدی شعب اخذ رای در شهرستان بیرجند/ ۱۱ نامزد شورای شهر در بیرجند انصراف دادند

برقی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات، شعب اخذ رای شهرستان بیرجند تا ۱۵ درصد افزایش یافته، گفت: از ۱۱۳ ثبتنام کننده شورای شهر بیرجند ۱۱ نفر انصراف دادند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سعید برقی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان بیرجند و دبیر ستاد انتخابات شهرستان بیرجند صبح امروز در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: در شهر بیرجند برای انتخابات شوراها ۱۱۳ نفر ثبتنام کردند که از این تعداد ۱۵ نفر در هییت اجرایی و نظارت رد صلاحیت شده، تا امروز ۱۱ نفر انصراف داده و ۸۷ نفر باقی مانده اند.
وی از افزایش ۱۵ درصدی شعب اخذ رای در شهرستان بیرجند خبر داد و عنوان کرد: در دوره قبل ۲۰۵ شعبه ثبتنام و اخذ رای شهری و روستایی در شهرستان بیرجند فعال بود که برای این دوره تعداد ۲۳۰ شعبه اخذ رای شهری و روستایی؛ ۱۱۵ شعبه شهری و ۱۱۵ شعبه روستایی در سطح شهرستان پیش بینی شده است.
دبیر ستاد انتخابات شهرستان بیرجند گفت: از ۱۱۵ شعبه شهری ۱۱۰ شعبه ثابت و ۵ شعبه سیار و از ۱۱۵ شعبه روستایی ۳۱ شعبه ثابت و ۸۴ شعبه سیار است.
برقی اظهار کرد: اطلاعات ۱۵۰۰ نیروی اجرایی در شعبات اخذ رای شهرستان در بانک اطلاعاتی فرمانداری ثبت شده که کار تعدادی انجام و مابقی در حال پیگیری است.
وی خاطرنشان کرد: مدت زمان تبلیغات از هشت روز قبل از اخذ رای آغاز و ۲۴ ساعت قبل از اخذ رای به پایان میرسد.
دبیر ستاد انتخابات شهرستان بیرجند گفت: در بخش مرکزی شهرستان بیرجند بیش از ۱۵۸ روستای بالای ۲۰ خانوار که قابلیت تشکیل شورا دارد، داریم. ضمن اینکه بخش مرکزی شهرستان بیرجند بزرگترین بخش در کشور است خبرهایی در مورد تشکیل بخش جدیدی در بخش مرکزی بیرجند به منظور خدمات دهی بهتر شنیده شده است.
برقی در مورد تخلفات انتخاباتی شوراها در شهرستان بیرجند، بیان کرد: شهرستان بیرجند در دوره های قبل کمترین تخلف و حاشیه را داشته است. تاکنون موارد جزیی تخلفات بوده که افراد فراخوانده و تذکرات لازم به آنها داده شده است.
عباس ملکی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه، اظهار کرد: تعداد شعب اخذ رای مصوب استان ۹۸۷ شعبه بوده که تا سقف ۱۱۳۳ شعبه پیش بینی شده است‌.
وی افزود: در استان ۶۶ سربازرس و ۱۲ بازرس ویژه پیش بینی شده که دو بازرس ویژه مربوط به شهرستان بیرجند و سایر شهرستانها یک بازرس ویژه خواهد داشت.
انتهای پیام/۱۲۷ /۳