رئیس پلیس پیشگیری خراسان جنوبی خبر داد

افزایش ۱۸ درصدی سرقت‌ از اماکن خصوصی/ خراسان‌جنوبی رتبه ۳۲ کشور را در سرقت دارد

زاهدی پور با اشاره به این‌که خراسان جنوبی در کشور رتبه ۳۲ را در جرائم سرقت دارد، گفت: در سرقت به عنف نیز رتبه ۳۱ کشور، در قتل ۳۳ کشور و در جرائم مالی نیز رتبه ۳۳ کشور را دارا هستیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا زاهدی پور رئیس پلیس پیشگیری خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در شورای پیشگیری از وقوع جرم خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: امسال میزان سرقت از اماکن دولتی و خصوصی افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه طی ۸ ماهه سال جاری سرقت از اماکن دولتی ۳۵ درصد افزایش داشته است، افزود: در حوزه اماکن خصوصی نیز با افزایش ۱۸ درصدی سرقت‌ها روبه رو بوده‌ایم.
رئیس پلیس پیشگیری خراسان جنوبی افزود: برای پیشگیری از وقوع سرقت از اماکن دولتی نیز برای ۲۶ دستگاه اجرایی شرح وظایف آماده و ارسال شده است.
زاهدی پور با اشاره به این‌که در شش ماهه نخست امسال افزایش سرقت را در استان داشتیم، تصریح کرد: با اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری در سه ماه اخیر شاهد کاهش هفت درصدی آمارهای سرقت بودیم.
وی با بیان این‌که نُرم افزایش سرقت در خراسان‌جنوبی کمتر از نُرم کشوری است، افزود: در سطح کشور ۱۵ درصد افزایش سرقت داشته ایم که در استان به ۱۰ تا ۱۲ درصد رسیده است و تا پایان سال هم کمتر خواهد شد.
رئیس پلیس پیشگیری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امسال سرقت، نزاع و درگیری و تصادفات افزایش داشته است، بیان کرد: در این مدت فراوانی سرقت به عنف ۲۹ درصد، شرارت ۱۸ درصد کاهش و کشف مواد مخدر ۲۱ درصد افزایش داشته است.
زاهدی پور با اشاره به این‌که خراسان جنوبی در کشور رتبه ۳۲ را در جرائم سرقت دارد، گفت: در سرقت به عنف نیز رتبه ۳۱ کشور، در قتل ۳۳ کشور و در جرائم مالی نیز رتبه ۳۳ کشور را دارا هستیم.
وی افزود: در بخش نزاع و درگیری نیز هرچند هفت درصد افزایش داشته ایم اما در عین حال در رتبه ۳۳ کشور قرار داریم.
رئیس پلیس پیشگیری خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه برابر قانون همه دستگاه ها و سازمان های دولتی باید یگان حفاظت تشکیل دهند، افزود: با توجه به وقایع اخیر در کشور قطعا نیروی انتظامی باید به وظایف عمومی خود برسد و نمی تواند در امور خصوصی ادارات زیاد ورود پیدا کند و ادارات باید از ظرفیت پایگاه‌های بسیج خود بهره ببرند.
زاهدی پور با بیان اینکه خود ادارات باید از اموال و املاک خود محفاظت کنند، افزود: دستگاه های دولتی در دو وضعیت امنیتی و عادی طرح حفاظتی برای خود تهیه کنند تا با خسارات کمتری مواجه شوند.
انتهای پیام/ ۱۳۲