افزایش ۲۱ درصدی تردد در جاده‌های خراسان‌جنوبی

جلال زاده از افزایش ۲۱ درصدی تردد طی سه ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: نتایج برگرفته از سامانه‌های هوشمند این مرکز، ساعات اوج سفرهای فصل بهار را غالباً در بازه ۱۸ تا ۲۰ نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اسدالله جلال‌زاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به نتایج حاصل از تحلیل داده‌های ترافیک عبوری، متوسط تردد روزانه سه ماهه ابتدای سال گذشته یک هزار و ۵۱۲ وسیله نقلیه به ازای هر محور بوده که این فاکتور در سه ماهه ابتدای امسال به بیش از یک هزار و ۸۰۰ وسیله نقلیه رسیده است.
وی از افزایش ۲۱ درصدی تردد طی سه ماهه نخست امسال خبر داد و افزود: همچنین نتایج برگرفته از سامانه‌های هوشمند این مرکز ساعات اوج سفرهای فصل بهار را غالباً در بازه ۱۸ تا ۲۰ نشان می‌دهد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: در همین زمینه از ابتدای بهار بیش از یک میلیون و ۲۷۷ هزار وسیله نقلیه وارد و بیش از یک میلیون و ۲۹۸ هزار وسیله نقلیه از استان خارج شدند که به‌طور میانگین حدود ۳۵ درصد از این حجم تردد را ناوگان سنگین جاده‌ای به خود اختصاص داده است.
جلال‌زاده بیان کرد: بیشترین حجم سفرهای ورودی به استان از ابتدای بهار به ترتیب با مبدأ استان‌های خراسان‌رضوی، سیستان و بلوچستان و اصفهان، و بیشترین حجم سفرهای خروجی از استان نیز به مقاصد همین استان‌ها بوده است.
وی ادامه داد: افزایش حوادث جاده‌ای از نوع واژگونی نیز معضل دیگری در ترددهای استانی است که به‌دلیل خواب‌آلودگی و عدم توجه به جلو از سوی رانندگان بوده که در همین زمینه برنامه‌ریزی و مدیریت سفر در طی مسیر، بهره‌مندی از امکانات مجتمع‌های خدماتی رفاهی، رعایت نکات ایمنی، استراحت و توقف ۱۵ دقیقه‌ای بعد از هر دو ساعت رانندگی از جمله راهکارهای سودمند در کاهش تصادفات به شمار می‌آید.
جلال زاده گفت: امیدواریم با اعمال قانون رانندگان متخلف به‌صورت هوشمند به‌وسیله بیش از ۶۰ سامانه ثبت تخلف سرعت می‌تواند امنیت کاربران و مسافرین جاده‌ای که به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام می‌گذارند را افزایش داده و شاهد کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای در محورهای استان باشیم.
انتهای پیام/۷