رئیس اتحادیه نانواداران خراسان‌جنوبی خبر داد

افزایش ۲۵ درصدی قیمت نان/ دو نانوایی متخلف در بیرجند پلمپ شد

مرادی گفت: از روز گذشته ۲۸ اسفند قیمت نان نیمه یارانه‌ای ۲۰ و یارانه‌ای ۲۵ درصد افزایش یافت.

اکبر مرادی رئیس اتحادیه نانواداران خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد افزایش قیمت نان اظهار کرد: از مهرماه سال جاری از تهران به برخی استان‌ها اعلام شد که نرخ نان بر اساس وضعیت اقتصادی هر استان تعیین شود.
وی افزود: در آن ایام خراسان جنوبی و چند استان دیگر از این مسئله عقب ماند و با توجه به این‌که بعد از آن شاهد افزایش قیمت بنزین در کشور بودیم بحث افزایش قیمت نان در خراسان‌جنوبی اجرایی نشد تا این‌که روز گذشته ۲۸ اسفند به طور رسمی قیمت نان در بیرجند افزایش یافت.
رئیس اتحادیه نانواداران خراسان‌جنوبی بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت آرد در کشور که آرد یارانه‌ای کیسه‌ای ۸۰۰ تومان و آرد آزاد کیسه‌ای ۳۵۰۰ تومان افزایش پیدا کرده و اضافه شدن هزینه‌های جدید بهداشتی که سربار نانوایی‌ها است قیمت نان افزایش پیدا کرد.
مرادی عنوان کرد: از روز گذشته ۲۸ اسفند قیمت نان نیمه یارانه‌ای ۲۰ و یارانه‌ای ۲۵ درصد افزایش یافت.
قیمت انواع نان
وی اظهار کرد: قیمت نان لواش دستی چانه ۲۸۵ گرمی ۴۵۰ تومان، لواش بالشتکی چانه ۲۷۵ گرمی ۴۵۰ تومان، تافتون انبوه پَز یک کیلو و ۲۵۰ گرمی ۲ هزار تومان، تافتون کوچک ۸۰۰ گرمی ۱۲۵۰ تومان، تافتون کوچک ۶۰۰ گرمی یک هزار تومان، لواش اتومات با وزن ۱۸۰ گرم ۳۳۰ تومان، سنگک با وزن یک کیلو گرم ۲ هزار و ۲۵۰ تومان و سنگک ماشینی یک کیلویی ۲ هزار و ۱۵۰ تومان است.
رئیس اتحادیه نانواداران خراسان‌جنوبی با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی در نانوایی‌ها، گفت: از تمامی مردم درخواست می‌شود هنگام مراجعه به نانوایی پارچه تمیز یا سفره به همراه داشته باشند، از دادن پول نقد خودداری و حتما از کارتخوان استفاده کنند ضمن این‌که در حال حاضر نانوایی‌هایی که دستگاه کارت‌خوان آنها داخل نانوایی است تا زمان برطرف شدن بیماری کرونا یک نیروی مازاد برای کشیدن کارت به تعداد نیروی‌های خود افزوده است.
مرادی از توزیع ماسک و دستکش با قیمت مصوب در نانوایی‌ها خبر داد و افزود: نرخ نامه جدید قیمت نان به تمامی نانوایی‌ها داده شده و باید در معرض دید مردم باشد.
وی بیان کرد: اگر مردم شاهد تخلفی در بحث گران فروشی نان بودند با شماره ۳۲۲۲۰۵۹۵ اتحادیه نانوایی‌ها و سامانه ۱۲۴ سازمان صمت تماس بگیرند.
رئیس اتحادیه نانوا داران بیرجند گفت: همکاران از طرف بهداشت تمامی متصدیان نانوایی‌ها را نسبت به رعایت نکات بهداشتی آموزش دادند و همچنین از طریق پیامک نکات بهداشتی برای نانواها ارسال شده است.
پلمپ دو نانوایی در بیرجند
مرادی گفت: علی‌رغم تذکرات داده شده از طرف بهداشت به نانوایی‌ها دو نانوایی در بیرجند که بهداشت را رعایت نمی‌کردند طی دو روز گذشته پلمپ شدند.
انتهای پیام/۱۲۷