رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی خبر داد؛

افزایش ۳۵ درصدی مشارکت مردم خراسان جنوبی در بازسازی عتبات عالیات

جوینده گفت: مشارکت مردم خراسان جنوبی برای بازسازی عتبات عالیات در سال گذشته ۳۵ درصد نسبت به سال 1398 افزایش یافته است.

به گزارش خاورستان، موسی جوینده رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه تعهد استان در سال گذشته سه میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان بود ، گفت: مردم خراسان جنوبی بیش از تعهد سالانه استان مشارکت کردند.
جوینده با اشاره به اینکه مردم استان سال گذشته پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند، گفت: در این شرایط کرونا و مسائل اقتصادی، افزیش ۳۵ درصدی مشارکت مردم در بازسازی اماکن مقدسه قابل تقدیر است و نشان از اعتقادات قوی مردم منطقه و ارادت خالصانه آنان به ائمه اطهار (ع) دارد.
وی افزود: کشاورزان استان عنایت ویژه‌ای به اهدای درختان پسته، زرشک، عناب و محصول زعفران به عتبات عالیات داشته‌اند به طوری که کشاورزان سرایانی تاکنون ۶۵۰ اصله درخت پسته را به این منظور اهدا کردند و سایر کشاورزان استان نیز درخصوص اهدای انواع محصولات پای کار آمدند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: کمک‌های مردم استان در زمینه احداث و تکمیل صحن حضرت فاطمه الزهرا در حرم امام علی (ع)، صحن حضرت زینب (س) در کربلای معلی و صحن امام باقر (ع) در شهر مقدس کاظمین هزینه شده است.
جوینده گفت: بانوان خراسان جنوبی نیز در زمینه بافت قالی برای بازسازی عتبات عالیات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دوران کرونا پای کار هستند و سال گذشته ۵۰۰ متر مربع فرش دستباف بافته و اهداء شد.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی در اعزام نیروی کار برای بازسازی عتبات عالیات هم پیشرو است اضافه کرد: پارسال ۴۰۰ نیروی کار شامل سنگ کار، کاشی کار و کارگر ساده به کشور عراق با رعایت ضوابط بهداشتی اعزام شدند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: هیچ پروژه‌ای در عتبات عالیات به علت شیوع کرونا تعطیل نشده است و اقدامات بازسازی اماکن مقدسه همچنان ادامه دارد.
جوینده با اشاره به طرح برکت گفت: در این طرح مردم با کسر حقوق کارمندان ، اهدای محصولات کشاورزی ، سود کسب شده اصناف در بازسازی عتبات عالیات مشارکت کردند.
انتهای پیام/۴