معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی:

افزایش ۴۲ درصدی کمک‌های مردم خراسان جنوبی به نیازمندان

در ۹ ماهه نخست امسال مجموع کمک‌های مردم خراسان جنوبی به نیازمندان۴۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

به گزارش خاورستان، عبدالرحیم لطفی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی ۹ نخست ماهه امسال بالغ بر ۱۶۷ میلیارد و ۳۸۴ میلیون تومان توسط کمیته امداد و مراکز نیکوکاری درسطح استان در قالب کمک‌های نقدی و غیرنقدی جهت کمک به نیازمندان تحت حمایت جمع آوری شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در ۹ نخست ماهه سال گذشته ۱۱۸ میلیارد و ۱۷۳ میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی توسط امداد و مراکز جمع آوری شده بود، خاطر نشان کرد: طی این مدت در سال جاری مجموع کمک‌های مردمی استان ۴۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

وی در ادامه تصریح کرد: طی این مدت ۹۰ میلیارد و صد میلیون تومان معادل ۵۴ درصد توسط امداد و ۷۷ میلیارد و ۲۷۲ میلیون تومان معادل ۴۶ درصد توسط مراکز نیکوکاری جمع آوری شده است.

لطفی با بیان اینکه این کمک‌های مردمی در قالب صدقات، اکرام ایتام و محسنین، مبتنی برنیاز، زکوات و قرض الحسنه بوده است، گفت: بیشترین کمک‌های اهدا شده توسط خیرین و نیکوکاران مربوط به اکرام و کمک‌های مبتنی برنیاز بوده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به نزدیک بودن ماه مبارک رمضان در پایان سال جاری از ابتدای بهمن ماه ادارات و مراکز نیکوکاری آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی هم استانی‌های عزیز در خصوص جشن نیکوکاری هستند و همچنین پایگاه‌های ثابت و سیار نیز در نیمه دوم اسفند ماه برپا و سایر برنامه‌ها در این زمینه متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام/۳