معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی خبر داد؛

افزایش ۹۱ درصدی کمک‌های مردمی در خراسان جنوبی

رفیعی از جمع‌آوری ۱۰۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی در استان خبر داد و گفت: این میزان کمک‌های مردمی در ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته ۹۱ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، احمد رفیعی معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مجموع درآمدهای ۱۱ ماهه کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سال جاری ۱۰۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان بوده است، گفت: از این میزان کمک‌های مردمی در ۱۱ماهه سال جاری، ۵۳ میلیارد و ۴۲۱ میلیون تومان نقدی و ۴۹ میلیارد و ۹۴۹ میلیون تومان غیرنقدی بوده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با بیان اینکه کمک‌های مردمی امسال ۹۱ درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافت که منجر به تحقق ۱۷۹ درصدی برنامه شده است، عنوان کرد: ۳۷ میلیارد و ۵۶۶ میلیون تومان درآمدها و کمک‌های جمع‌آوری شده مراکز نیکوکاری خراسان‌ جنوبی بوده است.
وی میانگین درآمد ماهیاننه استان را ۹ میلیارد و ۳۹۷ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: تعداد صندوق‌های جمع‌آوری کمک فعال در استان ۷۸ هزار و ۳۷۴ صندوق است که از این تعداد ۷۴ هزار و ۷۶۹ صندوق کوچک، هزار و ۹۲۱ صندوق بزرگ نصب شده در معابر و هزار و ۶۸۴ صندوق بزرگ نصب شده در اماکن است.
رفیعی ضمن قدردانی از مردم و خیّران که با مشارکت خود رشد ۱۱۰ درصدی در حوزه اکرام ایتام و محسنین، رشد ۱۱۶درصدی زکوات و رشد ۷۹ درصدی در زمینه مبتنی بر نیاز را رقم زدند، بیان کرد: میزان صدقات جمع‌آوری شده در ۱۱ ماهه سال جاری چهار میلیارد و ۸۹۹ میلیون تومان،کمک‌های مبتنی بر نیاز ۲۴ میلیارد و ۳۵۱میلیون تومان، زکوات پنج میلیارد و ۷۶۸ میلیون تومان و کمک‌های به فرزندان ایتام و محسنین ۳۰ میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان بوده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی ادامه داد: در حال حاضر هشت هزار و ۴۹۰ فرزند ایتام و محسنین در استان وجود دارد که از این تعداد ۲ هزار و ۶۱۷ فرزند ایتام و پنج هزار و ۸۷۳ نفر نیز فرزندان محسنین هستند.
وی با اشاره به اینکه تعداد حامیان فرزندان ایتام و محسنین خراسان‌ جنوبی نیز ۳۱ هزار و ۱۶نفر است، اظهار کرد: سرانه فرزندان ایتام و محسنین استان ۳۲۸ هزار تومان و سرانه هر حامی ایتام و محسنین در استان به طور متوسط ۹۰ هزار تومان است.
رفیعی با بیان اینکه تاکنون ۹۴ مرکز نیکوکاری شهری و روستایی در سطح استان راه‌اندازی شده است، گفت: از این تعداد ۱۳ مرکز نیکوکاری تخصصی در حوزه رسانه، اشتغال و کارآفرینی، دانشگاه ها، سلامت، حوزه علمیه برادران و اصناف فعالیت دارند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی به کمک های قرض الحسنه صندوق امداد ولایت اشاره کرد و افزود: در سال جاری مجموع کمک های قرض الحسنه ۱۰۷ میلیون تومان بوده است.
رفیعی با بیان اینکه برگزاری هفته نیکوکاری در سال جاری با شعار «عیدی برای همه»، عنوان کرد: هم استانی‌ها می‌توانند با شماره‌گیری از طریق تلفن همراه با کد دستوری #۱*۸۸۷۷*، واریز وجه به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۵۸۸۹۰ بانک ملی، استفاده از اپلیکیشن‌های سنا، سکه، بله، ایوا، بام و تلفن گویای ۷۰۹۶۸۸۷ و مراجعه به سایت امداد www. Emdad.ir ، مراجعه حضوری به ادارات این نهاد و مراکز نیکوکاری کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به نیازمندان اهدا کنند.
انتهای پیام/۳