معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خراسان جنوبی خبر داد؛

افزایش ۱۸ درصدی ماموریت‌ها و امدادرسانی اورژانس خراسان جنوبی

عباسی گفت: تعداد ماموریت و امداد رسانی‌های انجام شده طی 10 ماهه امسال نسبت به سال گذشته 18 درصد افزایش داشته است.

علیرضا عباسی معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: در خراسان جنوبی ۸۲ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای داریم که به صورت ۲۴ ساعته فعال است.

وی افزود: همچنین در خراسان جنوبی دو دستگاه اتوبوس آمبولانس داریم که در بیرجند و نهبندان مستقر و آماده امداد رسانی به حوادث پر تلفات هستند.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خراسان جنوبی بیان کرد: در اورژانس هوایی بیرجند نیز یک دستگاه بالگرد فعالیت دارد که جهت امدادرسانی به حوادث خاص و صعب العبور در طول روز آماده خدمت رسانی است.

عباسی عنوان کرد: اکثر ماموریت های انجام شده توسط اورژانس مربوط به بیماران قلبی و تنفسی است.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون اورژانس استان به ۷۳ هزار و ۵۵۷ ماموریت اعزام شده که در این ماموریت ها به ۷۶ هزار و ۷۵۹ نفر  امدادرسانی شده است.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خراسان جنوبی گفت: سال گذشته نیز اورژانس استان طی ۱۰ ماه به ۶۲ هزار و ۱۵۳ ماموریت اعزام شده که به ۶۴ هزار و ۹۳۳ نفر امدادرسانی کرده است.

عباسی بیان کرد: امدادرسانی اورژانس به تصادفات در ۱۰ ماهه امسال ۶ هزار و ۷۰۵ مورد بوده و در سال گذشته در این مدت نیز به ۵ هزار و ۹۳۴ تصادف امداد رسانی شده است.

وی افزود: امداد رسانی اورژانس خراسان جنوبی به موارد غیرتصادفی در ۱۰ ماهه امسال ۶۶ هزار و ۸۵۲ مورد بوده که در سال گذشته در این مدت به ۵۶ هزار و ۲۱۹ مورد غیر تصادفی خدمات رسانی شده است.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در مجموع تعداد ماموریت و امداد رسانی‌های انجام شده طی ۱۰ ماهه امسال نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته است.

عباسی به طرح زمستانه اورژانس استان اشاره کرد و گفت: در این خصوص نیز پیش بینی های لازم برای تجهیز آمبولانس ها به تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ و سایر نکات ضروری انجام شده و تعدادی آمبولانس کمک دار آماده خدمت رسانی است.

انتهای پیام/۱۲۷