طی یک ماه گذشته انجام شد؛

افزایش ۳۷ درصدی ذخیره‌ی خون بند ناف در خراسان‌جنوبی

بهنامیان مسئول بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی از افزایش 37 درصدی ذخیره خون بند ناف طی یک ماه گذشته در خراسان‌جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ملیحه بهنامیان مسئول بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان این‌که فعالیت نمایندگی بانک سلول‌های بنیادی خون بندناف جهاددانشگاهی از سال ۱۳۹۵ آغاز شده، اظهار کرد: طی یک ماه گذشته ذخیره خون بند ناف در استان افزایش ۳۷ درصدی را تجربه کرده است.
وی افزود: با توجه به مزیت‌های درمانی سلول‌های بنیادی خون بندناف، پیشرفت‌های علمی و نظر به این که فرصت ذخیره سازی سلول بنیادی بندناف برای هر کودک تنها یک بار در طول زندگی و آن هم موقع تولد نوزاد است، به خانواده‌هایی که در آستانه تولد فرزندشان هستند توصیه می‌شود از این سرمایه ارزشمند برای سلامت خانواده خود در آینده استفاده کنند.
مسئول بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر بیماری‌های صعب‌العلاج از جمله انواع سرطان‌های خون، سرطان مغز استخوان، نقص سیستم ایمنی، انواع کم‌خونی‌ها و تالاسمی با استفاده از پیوند سلول‌های بنیادی خون بندناف قابل درمان است و درمان بیماری‌های پارکینسون، دیابت، ام‌اس، سی‌پی و اوتیسم در مرحله تحقیقات است.
بهنامیان تاکید کرد: سلول‌های هر فرد از بدو تولد تا زمان پیری شامل سه سلول است، سلول‌های کم‌توان و پرتوان و همه توان. با توجه به این که سلول‌های بنیادی خون بند ناف از نوع سلول‌های همه‌توان است و دارای قدرت درمان بسیار بالایی است به خانواده‌ها پیشنهاد می‌شود از این امکان برای تضمین و پس‌انداز سلامتی خود استفاده کنند.
وی اظهار کرد: خانواده‌هایی که قصد ذخیره‌سازی دارند می‌توانند از هفته ۳۶ بارداری با مراجعه حضوری به نمایندگی یا از طریق سایت شرکت فناوری بن‌یاخته‌های رویان اقدام کنند که پس از بررسی اطلاعات اولیه اگر مادر از لحاظ پزشکی و طبق قوانین استانداردهای ذخیره‌سازی جهانی مشکلی نداشتند ثبت‌نام متقاضی صورت می‌گیرد و پس از آن در روز زایمان کارشناسان خونگیر ما در سطح استان نمونه‌گیری را انجام می‌دهند و بلافاصله پس از خونگیری نمونه به بانک رویان تهران انتقال داده می‌شود.
بهنامیان گفت: هزینه اولیه قرارداد حدود سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و پرداخت شارژ سالیانه تنها ۱۶۰ هزار تومان است که امکان پرداخت هزینه اولیه به صورت اقساط و تسهیلات وجود دارد.
یادآور می‌شود، متقاضیان می‌توانند از خدمات مشاوره رایگان ۲۴ ساعته از طریق مشاوره تلفنی با شماره ۰۹۱۵۵۶۱۳۰۷ استفاده نمایند.
انتهای پیام/۱۲۷