مدیر عامل شرکت گاز خراسان جنوبی خبر داد

افزایش ۴۵ درصدی مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی طی روز گذشته

هاشمی از افزایش 45 درصدی مصرف گاز طبیعی طی روز گذشته در بخش خانگی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در استان خبر داد.

به گزارش خاورستان به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان جنوبی، سید محمود هاشمی مدیر عامل شرکت گاز خراسان جنوبی از افزایش ۴۵ درصدی مصرف گاز طبیعی طی روز گذشته در بخش خانگی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در استان خبر داد و اظهار کرد: گاز جزو سرمایه های ملی کشور است که لازم است همگان با رعایت الگوی مصرف شرایط استمرار برخورداری از این نعمت الهی را فراهم آورند.
وی افزود: از مردم استان خواستاریم با مديريت مصرف در درجه اول هزينه‌های اقتصادی سبد خانوار را کاهش داده و در راستای مسئولیت های اجتماعی نقش مهم و مؤثری را ايفا كنند.
مدیر عامل شرکت گاز خراسان جنوبی در ادامه گفت: راهکارهای بسیار ساده‌ای برای مدیریت و کاهش مصرف گاز در بخش خانگی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به استفاده از وسایل گازسوز استاندارد با راندمان بالا، رعایت دمای رفاه ۱۸ الی ۲۱ درجه سانتیگراد، بکارگیری پوشش گرم زمستانی در منزل، نصب پرده ضخیم بر روی پنچره‌ها ، خاموش کردن وسایل گرمایشی در اتاق‌های بدون استفاده، نصب درزگیر در محل در و پنجره‌ ها اشاره کرد.
هاشمی افزود: در تداوم برنامه هاي اجرايي در راستاي اصلاح الگوي مصرف و جلوگيري از هدررفت گاز به منظور جلوگيري از بروز بحران احتمالي افت فشار در اوج مصرف زمستان، مصارف گاز بخش هاي دولتي و ادارات پایش مي شود.
وی اظهار کرد: امسال نیز مانند سالهاي گذشته رعایت بخشنامه صرفه جویی در ادارات سطح استان توسط بازرسین شرکت گاز مورد پایش قرار می گیرد و جریان گاز ادارات پر مصرف قطع می شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان یادآور شد: طی دو هفته منتهی به روز گذشته، بیش از ۳۷۰۰ مورد بازدید از ادارات سطح استان انجام شده و از این تعداد، ۴۵۶ فقره اخطار برای ادارات پر مصرف صادر شده که جدی نگرفتن این اخطارها از سوی ۲۳۶ دستگاه اجرایی باعث قطع جریان گاز آنها از سوی بازرسان شرکت گاز گردید.
انتهای پیام/۴