مدیر عامل سازمان بهشت متقین شهرداری بیرجند:

افزایش ۵ درصدی مرگ و میر در سال ۹۴/ سال گذشته تنها یک نفر بر اثر مرگ طبیعی فوت کرده است

مدیر عامل سازمان بهشت متقین شهرداری بیرجند گفت: مرگ و میر در سال گذشته نسبت به سال 93، 5 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

جواد بهدانی مدیر عامل سازمان بهشت متقین شهرداری بیرجند در گفتگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص آمار مرگ و میر در بیرجند، اظهار کرد: در سال گذشته یک هزار و ۴۶۸ نفر در بیرجند فوت کرده‌اند.
وی افزود: این آمار بر اساس گواهی فوت صادر شده در بهشت متقین بیرجند است.
مدیر عامل سازمان بهشت متقین شهرداری بیرجند ادامه داد: یک نفر بر اثر مرگ طبیعی، ۱۹ نفر بر اثر بیماری‌های گوارشی، ۶۰۳ نفر بر اثر بیماری قلبی و تنفسی، ۳۷ نفر بر اثر سرطان، ۱۰۱ نفر بر اثر تصادف، ۷ نفر بر اثر سوختگی، ۵۸ نفر بر اثر سکته مغزی و ۳۰ نفر بر اثر نارسایی کلیه فوت کرده اند.
بهدانی با بیان اینکه ۲۹ نفر بر اثر شوک، ۲۶ نفر بر اثر مشکلات ریوی، ۲۶ نفر بر اثر آلزایمر، ۵ نفر بر اثر تشنج، ۱۲۲ نفر بر اثر عفونت ریوی، ۶۹ نفر بر اساس عفونت خون متوفی شده‌اند، گفت: ۴۳ تولد مرده، ۷۱ مورد نا معلوم، ۸۰ نفر سقط، خفگی ۳ نفر، آسم ۱۸ نفر، ۷ نفر عفونت معده، ۱۶ نفر نارس بودن شدید و ۹۷ مورد سایر موارد از علل مرگ و میر در سال گذشته بوده است.
وی تصریح کرد: مرگ و میر در سال ۱۳۹۴ نسبت به سال ۱۳۹۳، ۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
مدیر عامل سازمان بهشت متقین شهرداری بیرجند افزود: ۸۳۰ نفر مرد و ۶۳۸ نفر از متوفیان سال گذشته زن بوده اند.
بهدانی خاطرنشان کرد: از متوفیان سال ۱۳۹۴، یک هزار و ۱۶۸ نفر متاهل و ۳۰۰ نفر مجرد بوده‌اند.
این آمار نشان می دهد که بیشترین علل مرگ در سال گذشته در شهرستان بیرجند به ترتیب بیماری های قلبی و تنفسی، عفونت ریوی و تصادفات بوده است و تنها یک مورد از مرگ و میرها طبیعی بوده است که یک آمار تامل برانگیز محسوب می شود.
انتهای پیام/۱۰۰/ث/۴