مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی خبر داد؛

افزایش ۹۳ درصدی تردد در طرح نوروزی ۱۴۰۰

جلال زاده گفت: از زمان آغاز طرح نوروزی 1400 تاکنون مجموع تردد وسایل نقلیه در تمام محورهای مواصلاتی استان 93 درصد افزایش را نسبت به نوروز 1399 و 23 درصد کاهش نسبت به نوروز 1398 را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اسدالله جلال‌زاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران از افزایش تردد در راه‌های استان خبر داد.
وی افزود: از زمان آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۰ تاکنون مجموع تردد وسایل نقلیه در تمام محورهای مواصلاتی استان ۹۳ درصد افزایش را نسبت به نوروز ۱۳۹۹ و ۲۳ درصد کاهش نسبت به نوروز ۱۳۹۸ را نشان می‌دهد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: از ۲۵ اسفند تا پایان روز ۱۳ فروردین‌ماه، بیش از ۳٫۲ میلیون تردد وسایل نقلیه در تمام محورهای مواصلاتی استان به ثبت رسیده که ۱۸ درصد از این مقدار را تردد ناوگان باری و حمل و نقل کالا به خود اختصاص داده است.
جلال زاده عنوان کرد: همچنین مجموع ورودی خروجی استان در این مدت بیش از ۶۶۰ هزار وسیله نقلیه بوده است که افزایش ۱۲۰ درصدی تردد در مبادی ورودی و خروجی استان را نسبت به بازه مشابه نوروز سال گذشته نشان می‌دهد.
وی اظهار کرد: همچنین بیشترین حجم ترافیک طی این مدت (از ابتدای طرح نوروزی) مربوط به محورهای بیرجند- سربیشه، بیرجند- خوسف، بیرجند- آرین‌شهر و قاین- خضری بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: ساعت اوج تردد در محور سربیشه حدفاصل مود تا بیرجند با ثبت بیش از ۱۷۰۰ وسیله نقلیه بین ساعت ۱۹ تا ۲۰ مورخ سیزدهم فروردین همزمان با روز طبیعت رخ داده است.
جلال زاده عنوان کرد: روز اوج تردد در محورهای مواصلاتی استان نیز مربوط به جمعه ششم فروردین ماه با ثبت بیش از ۲۰۱ هزار وسیله نقلیه همزمان با موج اول بازگشت سفرهای نوروزی بوده است.
وی گفت: تردد ورودی و خروجی مرکز استان در روز سیزدهم فروردین ماه با مجموع ورودی و خروجی ۵۵ هزار و ۳۹۸ وسیله نقلیه، نمایانگر بیشترین تردد در مبادی ورودی و خروجی شهرستان بیرجند طی بازه زمانی طرح نوروزی همزمان با روز طبیعت بوده است.
انتهای پیام/۱۲۷