خارج از گود؛

افشا گری از پشت پرده های مزایده یک سالن ورزشی/شکایت ورزش و جوانان از رئیس هیئتی که حق ورزشکارانش را طلب کرد

رئیس هیئت بیماران خاص خراسان جنوبی گفت: سالن بيماران خاص كه تنها دو سال از افتتاح آن ميگذرد در كمال تعجب و ناباوري به قیمت ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان به فردي با حداقل سابقه ورزشي واگذار شده است.

به گزارش خاورستان، ترس بزرگ ورزشکاران بیماران خاص از بی خانمانی تیتر  گزارشی از وضعیت هیئت بیماران خاص بود که ۱۶ فروردین امسال روی خروجی سایت رفت در این گزارش آمده بود مزایده مکان های ورزشی استان که براساس قوانین موجود انجام می شود در سال گذشته در حالی برگزار شد که برخی هیئت های ورزشی به خصوص هیئت بیماران خاص نسبت به نحوه اطلاع رسانی و شیوه برگزاری آن برای سالن های تخصصی گلایه های را مطرح کرد.

افسانه اسلامی رئیس هیئت بیماران خاص خراسان جنوبی در این گزارش گفت : این سالن با نام بیماران خاص بنا شده و علاوه بر این که تا فنداسیون با کمک خیران ساخته شده باقي اعتبارات ملی هم‌ به نام بیماران خاص به این سالن اختصاص داده شده است .

وی با اشاره به پیگیری هایی که برای باطل کردن مزایده انجام داده گفت: بارها از مسئولان ورزش و جوانان خواسته که همراهی اش کنند اما نه تنها در این مدت این خواسته عملی نشد بلکه ورزش و جوانان زمانیکه پافشاری رئیس هیئت را برای پس گرفتن سالن در اين چندماه مشاهده كرده است، در اقدامی عجیب و مضحک اقدام به شکایت از رئیس هیئت بیماران خاص استان کرده است!

اسلامی رئیس هیئت بیماران خاص خراسان جنوبی كه از وضعیت پیش آمده گلایه داشت به خبرنگار خاورستان گفت: مدام از سوی ورزش و جوانان بیرجند با من تماس گرفته شد که سالن را تحویل دهید اما من تحویل ندادم پیگیری های زیادی کردم به بازرسی استان و ساير نهادهاي نظارتي مراجعه كرديم و حتی تصمیم داشتيم این هفته و پس از حدود سه ماه تعطيلي اجباري، سالن را باز کنيم چرا که ورزشکاران چند ماه است از ورزش عقب افتاده اند و مسابقات كشوري بيماران خاص پيش روي ماست.

وی ادامه داد: چند روز پیش مجددا از اداره کل ورزش و جوانان تماس گرفتند که سالن را تحویل دهید اما بيان كرديم كه در صورت تحويل سالن تجهیزات ورزشي هيئت را کجا ببريم و ورزشكاران چه طور تمرينات خود را انجام دهند اين در حالي است كه ٦ رشته ورزشي در اين سالن فعال است و تجهيزات مربوط به آن هم در سالن قرار دارد.

به گفته اسلامی دو روز پیش  از دفتر معاونت دادستان بيرجند تماس گرفتند که به دلیل شکایت اداره ورزش به دادسراي بيرجند مراجعه كنيد و بعد از حضور در دادسراي بيرجند متوجه شدم كه اداره ورزش با عنوان تصرف سالن از من شکایت کرده است.

 رئیس هیئت بیماران خاص خراسان جنوبی تصریح کرد: متاسفانه اداره ورزش در حالی این برخوردها را با هيئتها دارد که هيئتهاي ورزشي جزو مجموعه ورزش استان هستند و اداره ورزش و به خصوص مديران آن بايد در كنار هيئتها باشند و از آنها حمايت كنند اما نه تنها هيچ حمايتي صورت نمي گيرد بلكه به هر بهانه از روساي هيئت هاي ورزشي شكايت هم مي كنند! که این ها همه به سیاست های اشتباه مدیریت قبلی برمی گردد.

وی اظهار داشت: به عنوان رئیس هیئت بیماران خاص تمام این سال ها تلاش کردم که این سالن به بهره برداري برسد حال چگونه به من اتهام تصرف سالن را ميزنند؟

به گفته رئیس هیئت بیماران خاص خراسان جنوبی در اين چند ماه ما تمام توانمان را به کار گرفتيم که اين مزایده غيرقانوني( و كاملا مخالف با آيين نامه ماده ٥ ) باطل شود ، ورزش و جوانان به جای جبران اشتباهی که در زمينه به مزايده گذاشتن سالنهاي ورزشي مرتكب شده و حمايت از هیئت هايي كه در اين راستا آسيب ديده اند و وقت و انرژي كادر هيئت و ورزشكاران صرف موضوعي بي فايده شده، از افرادي كه در مزايده ها برنده شده اند و بیشتر هم غیر ورزشی و فاقد صلاحيت هستند حمایت می کند و درصدد است هر طور شده حتي با توسل به زور سالن ها از هياتها بگيرد، حال این وسط چه فرد يا افرادي منفعت می برند و چه سودی حاصل می شود فقط خدا اگاه است .

اسلامی  تاکید کرد: تا الان هر چی گفتند کنار آمديم کلی توهین و سر وصدا شنیديم اما در نهایت سالن را تحويل نداديم و پيگير لغو مزايده بوديم، نهایت کار به جایی رسیده که از من شکایت کنند و برایم پرونده تشکیل بدهند و من را براي بيان توضيحات در خصوص تصرف سالن بخواهند! اين سالن متعلق به بیماران خاص است و ما هم پای این سالن ايستاده ايم تا هر چه توان داريم، بیش از ۷ سال است که با این ورزشکاران هستيم و به نوعي با آنهازندگی کرده ايم، این عزيزان هیچ دلخوشی و سرگرمي به جز ورزش ندارند و بايد كه با ايجاد محيطي سالم و شاد و ورزشي دغدغه اي از دغدغه هاي بي پايان آنها را كم كنيم نه اينكه ورزش كردن هم مشكلي به مشكلات آنها اضافه كند

به گفته رئیس هیئت بیماران خاص خراسان جنوبی ورزشكاران بيمار خاص یک ماه است که درخواست دارند درب استانداری تجمع کنند و صداي خود را به گوش مسولين برسانند اما ما آنها را دعوت به صبر و شكيبايي كرديم.

وی ادامه داد: بيماران خاص بخش مهمي از جامعه هستند که برای بازگشت سلامتشان باید تحرک لازم را داشته باشند و در واقع بخشی از درمان آنها با همين تحرک داشتن و ورزش كردن صورت ميگيرد و ورزش می تواند در افزایش سطح ایمنی بدنشان و مبارزه با بيماري شان موثر باشد و اگر اين سالن كه تنها سالن ورزشي استاندار براي ورزش بيماران خاص است از آنها گرفته شود آنها کجا و به چه صورتي بروند ورزش کنند.

به گفته اسلامی رئیس هيئت بيماران خاص استان؛ بزرگترین مانع بر سر راه پيشرفت ورزش در استان حضور افراد غیر متخصص و غيرمتعهد در مجموعه ورزش و جوانان است به گونه اي که تصمیمات آن ها سبب شده تمامي هيئتها به صورت مداوم با چالش هاي مختلفي روبه رو باشند و هر گونه اعتراض و انتقادي هم كه از سمت هياتهاي ورزشي مطرح شود با برخوردهاي بد و تصميمات غيرمنطقي و تلافي جويانه مسولين ورزش استان رو به رو خواهد شد.

 

انتهای پیام /۱۳۵