26 آبان‌ماه؛

افضلی به حجتی تذکر کتبی داد

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اعتراض مرغداران شهرستان نهبندان به فاصله جوجه ریزی 110 روزه تذکر کتبی داد.

به گزارش خاورستان، نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی به محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی تذکر کتبی داد.
تذکر کتبی نماینده مردم شریف شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اعتراض مرغداران شهرستان نهبندان به فاصله جوجه ریزی ۱۱۰ روزه در تاریخ ۲۶ آبان ماه.
شرح تذکر:
احتراما نظر به اینکه روند جوجه ریزی مرغداری ها از طریق سامانه سماسط کشوری وابسته به جهاد کشاورزی صورت می‌پذیرد که در این سامانه مدت زمان جوجه ریزی بعد از تخلیه سالن بین ۱۵ الی ۲۱ روز تعریف گردیده، متاسفانه سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با توجیه اینکه مرغ شهرستان نهبندان به صورت زنده به استان سیستان و بلوچستان حمل می گردد، جوجه ریزی در مرغداریهای شهرستان را ۱۱۰ روز پس از تخلیه سالن مجاز دانسته و علیرغم اصرار و تمایل مرغداران این شهرستان جهت فروش مرغ تولیدی به کشتارگاه های استان این امر تا کنون تحقق نیافته و تمایلی برای جذب مرغ تولیدی این شهرستان وجود ندارد . از طرفی در این شهرستان نیز کشتارگاه وجود ندارد و اکثر مرغداران جهت فعالیت از تسهیلات بانکی استفاده نموده اند که فاصله ۱۱۰ روز موجب ورشکستگی کامل صنعت مرغداری در این شهرستان می گردد. دستور تسریع در رفع این مشکل موجب جلوگیری از خسارت و ورشکستگی به این قشر زحمتکش خواهد بود.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۵/