قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

اقامه حکومت الهی از مهم‌ترین رسالت‌های ائمه اطهار(ع) است

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این که اقامه حکومت الهی از مهمترین رسالت های ائمه اطهار(ع) است، گفت: ائمه اطهار(ع) برای تحقق این مهم، سالها کار و تلاش کردند و تکلیف داشتند که حکومت اسلامی را اقامه کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین نوفرستی قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در مراسم سخنرانی که به مناسبت ایام میلاد مبارک حضرت امام حسن‌مجتبی(ع) در جمع بانوان مکتب حضرت نرجس(س) بیرجند برگزار شد، اظهار کرد:امام حسن(ع)،مظلوم ترین شخصیت عالم است.
وی ضمن اشاره به ویژگی های شخصیتی این امام بزرگوار،افزود:ایشان نخستین فرزند خانه امامت و ولایت بودند که بلحاظ خلق و خو شباهت زیادی به پیامبر اکرم(ص) داشتند.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن اشاره به ضرورت توجه به مسئله غفلت در زندگی،تصریح کرد:متاسفانه گاهی اوقات زندگی های روزمره ما را دچار غفلت می کند که یک آسیب بزرگ محسوب می شود.
حجت الاسلام نوفرستی با تاکید بر این که کسانی که اهل ایمان هستند بایستی بهره مندی از آیات قرآن را در سرلوحه زندگی شان قرار دهند،خاطرنشان کرد: ائمه معصومین(ع)،عهده دار سه رسالت مهم و اساسی هستند که نشر واسطه فیض بین بندگان با خدا اولین رسالت آنان است.
وی ضمن اشاره به این که پایان زندگی بشر با واسطه فیض گره خورده است،یادآور شد: آنچه مسلم است آن است که همه نعمت هایی که در زندگی از آن بهره می بریم به واسطه وجودی است که واسطه فیض است و بایستی قدرشناس آن باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان این که بر اساس روایاتی از امامان معصوم(ع) “اگر زمین از حجت خدا خالی شود اهلش را می بلعد”؛متذکر شد: به واسطه انسان کامل که واسطه فیض است همه به برکت وجود اوست.
حجت الاسلام نوفرستی با بیان این که یکی از شئون حجت خدا به خصوص ائمه معصومین نقش امامت است،عنوان کرد: یکی از رسالت های آنها، امامت جامعه و جلوداری جامعه است و چنانچه همه به آنان اقتدا کنند عقب نمی مانند.
وی ادامه داد:عقل هر انسان حکم می کند که جامعه نمی تواند بدون نظام و نظم و رهبر باشد،چرا که جامعه بدون پیشوا،گرفتار هرج و مرج شده و امنیت از آن رخت برمی بندد و اجرای الهی دشوار می شود؛در چنین جامعه ای عموم مردم زیان می بینند.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی از مسئله امامت به عنوان یک مسئله بسیار مهمی و ضروری یاد کرد و افزود: امامت پیوسته در بیان، زبان و سیره عملی ائمه دنبال می شود تا جایی که رهبری می فرمایند:” آنچه که دشمنان بیشتر غناد داشته جایگاه ائمه است”.
حجت الاسلام نوفرستی با اشاره به این که ائمه اطهار(ع) را صاحبان علم می دانیم اما هرگز دشمن به خاطر مقام علمی ائمه(ع) آنان را به شهادت نمی رساند،تبیین کرد: تشکیل حکومت الهی ،دومین نقشی است که ائمه اطهار(ع) داشته و برای جامعه تبیین کردند تا زمینه اجرای آن را فراهم کنند که متاسفانه کمتر به آن پرداخته می شود.
وی با تاکید بر این که اقامه حکومت اسلامی از مهمترین تکالیف ائمه اطهار(ع) بوده است،ابراز کرد:اگر ما بریده بریده زندگی ائمه را ملاحظه کنیم اساس این مطلب را نمی توانیم دریابیم.
قائم مقام نماینده معزز ولی فقیه در خراسان جنوبی تشکیل حکومت اسلامی را از مهمترین وظایف ائمه(ع) دانست و اذعان داشت:از دوران امام هشتم (ع)به بعد ،ائمه(ع) دراز مدت کار کردند و همه بایستی خود را برای امامت امام زمان(عج) آماده کنند.
حجت الاسلام نوفرستی با بیان این که در دوران طاغوت انسان در دو جا واجب است که مسئولیت بپذیرد،مطرح کرد: اولین مکان،جایی است که بتواند گرهی از اموربشریت را بگشاید.
وی با اشاره به این مطلب که حفظ نظام از اوجب واجبات است و با تاکید بر نگاهی که مقدمه ساز حکومت امام زمان(عج) است،گفت: سومین رسالت ائمه(ع) معارف الهی است.
انتهای پیام/۴/۱۱/۱۰۱