نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

اقتصاد مقاومتی و اشتغال در اولویت کاری بانک‌ها باشد

خسروی گفت: اقتصاد مقاومتی و رهنمودهای مقام معظم رهبری مشکل‌گشایی کشور است و بانک‌ها باید کمک به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در اولویت کاری خود قرار دهند.

به گزارش خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در دیدار رئیس شعب بانک ملی خراسان جنوبی گفت: اقتصاد مقاومتی و رهنمودهای مقام معظم رهبری مشکل‌گشایی کشور است و بانک‌ها باید کمک به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در اولویت کاری خود قرار دهند.
وی افزود: ورود دستگاه قضایی به مشکلات حوزه تولید و صنعت؛ پس از انتصاب آیت الله رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه، بسیار گره‌گشا بوده است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر همکاری بانک‌ها با حوزه تولید، بیان کرد: با توجه به این‌که منابع تسهیلاتی نیز جزو بیت‌المال محسوب می‌شود و شخصی نیست، بانک‌ها باید در اختصاص و هزینه‌کرد منابع بیت‌المال و در خصوص توجه و رونق تولید، مراعات کنند.
خسروی افزود: با توجه به این شرایط زمانی و اقتصادی، هدف ما باید کمک به تولید و تولیدکننده باشد. البته باید از ابتدا کارها را محکم پیش برد تا بعدا مشکلاتی ایجاد نشود؛ همان‌طور که ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار برخی تولیدکنندگان قرار گرفته است اما هنوز این منابع به کشور برنگشته است.
وی با اشاره به ایجاد مؤسسات اعتباری و سپس ورشکستگی آن‌ها، تصریح کرد: اگر نظارت‌ها را مورد توجه جدی قرار دهیم، قطعا مشکلات کمتر خواهد بود. در خصوص این موسسات اگر نظارت‌های دقیق می‌بود، مشکلاتی ایجاد نمی‌شد.
رئیس شعب بانک ملی نیز در این دیدار، گزارشی از فعالیت حوزه کاری خود ارائه کرد و خواستار پیگیری برخی امور در پایتخت، توسط نماینده مجلس شد.
انتهای پیام/۷/ ۱۱/ ۴