نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام(ره) مصداق عینی خنثی‌سازی تحریم‌ها است/ آمریکا؛ نهادهای خدمت‌رسان به مردم را تحریم می‌کند

خسروی با بیان این‌که مجموعه اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام(ره) مصداق عینی خنثی‌سازی تحریم‌ها است، اظهار کرد: آمریکا هر نهادی را که خدمات آن به مردم برسد، مورد تحریم قرار می‌دهد.

حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص تحریم‌های جدید آمریکا علیه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و آستان قدس رضوی اظهار کرد: آمریکایی‌ها واقعاً دشمن ملت ایران هستند و هدف اصلی تحریم‌های آنان در سال‌های اخیر که به تعبیر خودشان تحریم‌های فلج‌کننده بود، مردم ایران است و هر نهادی که خدمت‌رسانی آن به مردم برسد، آمریکایی‌ها آن را نمی‌خواهند.
وی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) جز خدمت‌رسانی به مردم، چه مشکلی برای آمریکایی‌ها داشته است؟ آیا جز این بوده که از مردم ایران دفاع کرده است؟
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به کارنامه درخشان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در خدمت به مردم ایران اسلامی اشاره کرد و افزود: از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا، این ستاد خدمات مختلفی از تولید ماسک، کمک‌های مومنانه، ساخت کیت‌های تشخیصی، دستگاه ونتیلاتور و همچنین تولید واکسن ایرانی کرونا را انجام داده است.
خسروی افزود: بسیار جالب است که واکسن کرونای تولیدشده توسط محققان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، ابتدا روی طیبه مخبر دختر محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تزریق و آزمایش شد؛ برای این‌که ملت ایران اعتماد پیدا کنند که بحث تجاری مطرح نیست و هدف، خدمت به مردم است.
وی اظهار کرد: اما آمریکایی‌ها واکسن فایزر تولیدی خودشان را استفاده نمی‌کنند و کسانی هم که تزریق کردند جواب منفی داده است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مجموعه اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام(ره) مصداق عینی خنثی‌سازی تحریم‌ها است، اظهار کرد: آمریکا هر نهادی را که خدمات آن به مردم برسد، مورد تحریم قرار می‌دهد.
خسروی با اشاره به فرمایش واضح و شفاف رهبر معظم انقلاب مبنی بر این‌که واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است و به فرانسه نیز به دلیل ماجرای خون‌های آلوده، خوش‌بین نیستند، گفت: البته رهبری فرمودند از جاهای دیگر اگر بخواهند واکسن تهیه کنند -که جای مطمئنّی باشد- هیچ اشکالی ندارد بنابراین دستور رهبری درباره واکسن کرونا اتمام حجت بر تمام مسئولان است.
انتهای پیام/۳/ ۴