همرزم شهید سلیمانی مطرح کرد

اقدام شهید سلیمانی برای زلزله‌زدگان زیرکوه/ امنیت شرق کشور مرهون فرماندهی بی‌نظیر شهید سلیمانی است

برازنده‌مقدم از پخت غذا توسط هیئت‌های مذهبی شهر کرمان به دستور شهید سلیمانی جهت کمک به زلزله‌زدگان زیرکوه خبر داد و گفت: حاج قاسم اعلام کرد "این اقدام واجب‌تر از مراسمی که ما می‌خواهیم برگزار کنیم است" که بعد از ارسال کمک‌ها، مراسم عزداری روز عاشورا نیز مانند سال‌های گذشته در کرمان برگزار شد.

رضا برازنده‌‌مقدم از همکاران شهید سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: از سال ۱۳۷۴ در خدمت شهید سلیمانی در لشکر ۴۱ ثارالله در کرمان بودم.
وی که خود را سرباز شهید سلیمانی می‌داند با اشاره به این‌که از سال ۱۳۸۰ در نیروی قدس در خدمت این شهید بزرگوار بودم، افزود: از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۹۳ در تهران شاگری سردار سلیمانی را می‌کردم.
این همرزم شهید سلیمانی گفت: عملکرد سردار سلیمانی سبب شد این شهید سردار دل‌ها شود چراکه ایشان متعلق به خودش نبود؛ مجذوب در جامعه، سازمان و نیروهای تحت امر بود.
برازنده‌مقدم خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی فردی بود که خود را مدیون مردم می‌دانست و می‌گفت “من هرآنچه دارم از صدقه سر مردم است”؛ به طوری که اگر شجره نامه شهید سلیمانی را نگاه کنید از یک خانواده بسیار متوسط و روستایی رشد کردند و هیچ گاه خود را از سطح میانی جامعه بالاتر و قوی‌تر نمی‌دانستند.
وی بیان کرد: ویژگی‌های بارز ایشان و آن‌چه خیلی مشهود بود ساده‌زیستی، یک دلی با نیروهای تحت امر و سخت کوشی در برابر اوامر سخت و مهم رهبر معظم انقلاب به عنوان فرمانده کل قوا بود.
شهید سلیمانی مجذوب در ولایت بود
این همکار شهید سلیمانی ضمن تأکید بر این‌که این شهید مجذوب در ولایت بود، گفت: چیزی که از سردار سلیمانی در عمل و اجرا می‌دیدیم جز اجرای اوامر امام خامنه‌ای نبود؛ ایشان تا زمانی که موضوعات را به هدف نمی‌رساند دست بر نمی‌داشت و درجهت اجرایی کردن آنچه رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند پافشاری می‌کرد.
برازنده‌مقدم، تشییع باشکوه سردار سلیمانی را بزرگترین و محکم‌ترین پیامد برای دنیا و استکبار دانست و افزود: این تشییع باشکوه به دشمنان فهماند اگر خدای نکرده قرار باشد در این مملکت کوچکترین عارضه‌ای ایجاد شود خون سردار سلیمانی‌ها و شهدای دیگر پاسخگو و دندان شکن‌تر از آن اقدامات تروریستی خواهد بود.
وی تاکید کرد: پیام شهادت سردار سلیمانی این بود که باید راه و رسم شهدا که راه و رسم انبیاء است ادامه یابد.
این همکار شهید سلیمانی، به‌خطر افتادن تمام اهداف استکبار را یکی از دلایلی دانست که سبب شد شیطان بزرگ خود دست به شهادت سردارسلیمانی بزند.
برازنده‌مقدم ادامه داد: استکبار می‌خواست به اصطلاح هویت اسلامی را زیر سوال برده و سردار سلیمانی را به ذلت بکشاند و برداشت آن‌ها این بود که با شهادت سردارسلیمانی این راه و رسم ادامه نخواهد یافت اما با شهادت سردار سلیمانی، راه و رسم این شهید رشد و نمود بهتری گرفت.
وی بیان کرد: اتفاقات اخیری که بعد از شهادت سردار سلیمانی برای اسرائیل و آمریکا ایجاد شد شاید به لحاظ امنیتی اعلام نشد و دست اندرکاران آن را به سمع و نظر مردم برساند اما سیلی محکمی بر هینمه آمریکا بود.
این همکار شهید سلیمانی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده سردار سلیمانی فرمودند ما برای انتقام سخت در برابر شهادت سردار سلیمانی اقداماتی را به موقع و در زمان مشخص انجام خواهیم داد که قطعا برخی اقدامات انجام شده که در آینده نه چندان دور ملت شاهد و ناظر بر ذلت استبکار هستند.
هیچ راهی برای مذاکره وجود ندارد
برازنده‌مقدم ضمن تاکید بر این‌که هیچ راهی برای مذاکره وجود ندارد، گفت: در طول ۴۲ سال بعد از تاسیس انقلاب اسلامی بدعهدی‌های آمریکا را از سوی مقامات مختلف این کشور دیده‌ایم و ما به‌هیچ عنوان نمی‌توانیم به این افراد اعتماد کنیم و اعتماد کردن به آمریکا به منزله کوبیدن آب در هاون است.
باید روی پای خود ایستادگی کنیم
وی خاطرنشان کرد: باید حتما از این بدعهدی‌ها عبرت گرفته شود و ما بایستی براساس داشته‌ها و با توجه به احادیث، پیامدهایی که بزرگان دینی و دستاوردهای قرآن به ما داده است خود را تجهیز کنیم و روی پای خود ایستادگی کنیم که قطعا با این داشته‌ها بهبودی و پیروزی مردم نزدیک است و شاهد بهترین‌ها برای مردم خواهیم بود.
این همکار شهید سلیمانی در پاسخ به این‌که توصیه شما به دولت برای مذاکره چیست، گفت: این افراد جواب خود را گرفته‌اند و اکنون چون برگ برنده‌ای ندارند دارند یک حرکتی انجام می‌دهند که مواضع خود را دست نخورده بگذارند اما تمام مواضعی که داشتند برملا شده است.
طبل مذاکره تو خالی است
برازنده‌مقدم تصریح کرد: خون مقدس شهدایی که از صدر اسلام و تاکنون بر زمین ریخته شده است این کشور را بیمه کرده است و آقایان بر طبلی می‌کوبند که می‌خواهیم با آمریکا نشست و مذاکره داشته باشیم اما این طبل توخالی است و به هیچ عنوان پاسخ‌گوی آن‌ها نخواهد بود.
درایت شهید سلیمانی در برگزاری مراسم محرم و کمک به زلزله‌زدگان زیرکوه
وی به خاطره‌ای از سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: تمام هیئات عزاداری شهر کرمان در دهه اول محرم مهمان حسینه ثارالله هستند و این حسینیه به شکل مردمی اداره می‌شود اما در سال ۱۳۷۶ که شهرستان قاین دچار زلزله شد؛ سردار سلیمانی به عنوان هیات امنا دستور داد موادغذایی سریع بسته‌بندی کرده و به دست سپاه بیرجند که فرمانده آن زمان تیپ سردار رضایی بود، برسد.
این رزمنده همراه با شهید سلیمانی ادامه داد: با هماهنگی که ایشان کرد اقلام غذایی و پخت غذا برای ۱۰۰ هزار نفر از زلزله‌زدگان حاجی‌آباد زیرکوه انجام و بسته‌بندی شد و ایشان در جمع مردم کرمان اعلام کردند “این اقدام واجب‌تر از مراسمی که ما می‌خواهیم برگزار کنیم است”.
برازنده‌مقدم ادامه داد: بعد از ارسال کمک برای زلزله‌زدگان، مردم مجددا وارد میدان شدند و همان شرایطی که در سنوات گذشته در کرمان داشت مجددا این شرایط را بوجود آوردند و ما میزبان هیئات عزداری روز عاشورا در کرمان بودیم.
وی تاکید کرد: با درایت سردار سلیمانی هم عزاداری عاشورا برگزار شد و هم توانستیم به مردم زلزله‌زده کمک کنیم.
شهید سلیمانی خود را همتراز با نیروهای تحت امر می‌دانست
وی با بیان این‌که ایثار، از خودگذشتگی و یک رنگی از ویژگی‌های بارز شهید سلیمانی بود، افزود: این شهید، خود را همیشه همتراز با نیروی تحت امر خود می‌دانست و خود را بالاتر و مقرب‌تر از همکاران نمی‌دید و این برگه برنده‌ای بود.
این همکار شهید سلیمانی تصریح کرد: زمانی که سردار سلیمانی از فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله به تهران به عنوان فرمانده نیروی قدس منتقل شد، اشک تمام پرسنل جاری بود.
امنیت شرق کشور مرهون فرماندهی بی‌نظیر شهید سلیمانی است
برازنده‌مقدم به نقش مهم شهید سلیمانی در مبارزه با اشرار که در برهم‌زدن امنیت کشور کمر همت بسته بودند اشاره کرد و گفت: تیپ آمل و انصارالله خراسان‌جنوبی مامور به لشکر ۴۱ ثارالله بودند و سردار سلیمانی که فرماندهی شرق کشور را برعهده داشت جهت مبارزه با اشرار و کسانی که در شرق کشور شرارت داشتند نقش کلیدی و سازنده ایفا کرد.
وی تأکید کرد: اکنون مردم شرق کشور امنیتی که دارند را مرهون زحمات و از خودگذشتگی سردار سلیمانی و فرماندهی بی‌نظیر ایشان در سرکوب‌کردن اهداف شوم اشرار است.
انتهای پیام/۵/ ۲۲/ ۴