در راستای مقابله با کرونا انجام شد

اقدام قابل تحسین توانخواهان خراسان جنوبی برای تولید ماسک و روپوش/ تولید روزانه ۵ هزار ماسک

در راستای مقابله با ویروس منحوس کرونا توانخواهان بهزیستی خراسان جنوبی اقدام به تولید ماسک و روپوش کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حدود یک ماه میشود که ویروس منحوس کرونا مهمان ناخوانده کشور و خراسان جنوبی شده و در آستانه سال نو بسیاری از خانواده ها را داغدار و تمام مردم ایران و جهان را ناراحت و نگران کرده است. ویروسی که به دلیل شیوع بالا مردم را مجبور به خانه نشینی و بسیاری از کسب و کارها را تعطیل و نیمه تعطیل کرده است.
اما در مقابل این بیماری منحوس عده ای از افراد پاک سیرت و دغدغه مند برای کمک به هم نوعان خود پیشقدم شده و از ضدعفونی اماکن عمومی گرفته تا تولید ماسک و تغییر خط تولید ها به تولید مواد ضدعفونی کننده در پی کاهش مشکلات و کمبودهای کشور هستند.
در خراسان جنوبی نیز مانند همیشه بسیج سازندگی، سپاه، طلاب، اقشار مردم برای کمک به هم استانی ها پای کار آمده و تا کنون تعداد قابل توجهی کارگاه تولید ماسک در استان راه اندازی شده است.
توانخواهان خراسان جنوبی برای تولید ماسک دست بکار شدند
توانخواهان بهزیستی خراسان جنوبی نیز از کمک به هم نوعان غافل نبودند و علی رغم تمامی مشکلاتی که دارند در کنار بسیج و سپاه آستین همت بالا زدند و برای تولید ماسک و روپوش پیشقدم شدند.
علی عرب نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی در حاشیه بازدید از کارگاه دستان پرتوان خیریه حضرت رسول (ص) بیرجند در گفت و گو با خاورستان، اظهار کرد: کارگاههای تولیدی توانخواهان و گروههای همیار پایگاههای سلامت اجتماعی بهزیستی نیز همگام با سپاه و گروههای جهادی در خط مقدم مبارزه علیه کرونا است.
وی افزود: بهزیستی طبق سیاست های ابلاغی و مسئولیت اجتماعی که دارد در هر بحران خود را با شرایط زمان همراه کرده و با تمام قوا آماده خدمت رسانی به مردم عزیز، جامعه هدف تحت حمایت، مراکز و مددجویان خدمات گیرنده در این مراکز و مؤسسات است.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد: مؤسسات خیریه و مراکز غیردولتی تحت نظارت به عنوان بازوی توانمند بهزیستی نیز آماده انجام خدمات متنوع و به روز هستند.
عرب نژاد عنوان کرد: از آنجایی که تولید ماسک و روپوش در حال حاضر از جمله موارد ضروری و مورد نیاز کشور است این کار با تلاش مسئولان مراکز تولیدی حمایتی و گروههای همیار خیاطی ضمن أخذ مجوز بهداشتی و طی مراحل اداری لازم با تمام توانِ تولید در حال انجام است.
لطیفی یکی از اعضای هیئت مدیره خیریه حضرت رسول (ص) بیرجند در این خصوص بیان کرد: ایده چهار جوان خلاق و جهادگر منجر به تولید ماسک و روپوش در این مرکز شد و در حال حاضر با تمام قوا به صورت دوشیفت مشغول تولید هستیم.
وی ضمن تشکر از سپاه پاسداران به دلیل تامین بخشی ازاقلام اولیه گفت: علاوه برتوانجویان و معلولان، تعدادی از جوانان جهادی در این کار مشارکتی و خیرِ جمعی حضوردارند.
تلاش برای تولید ۵ هزار ماسک در روز
عضو هیئت مدیره خیریه حضرت رسول (ص) بیرجندعنوان کرد: تلاش میشود طی روزهای آینده تولید ماسک دراین کارگاه به پنج هزار عدد در روز برسد.
لطیفی گفت: این ماسکها که خیلی باکیفیت و چندلایه هستند برای ضدعفونی تحویل سپاه و متعاقب آن با نظارت دانشگاه علوم پزشکی رایگان توزیع میشود.
وی خاطرنشان کرد: در این کارگاه تولید موازین بهداشتی کاملا رعایت میشود بطوریکه هنگام ورود علاوه برضدعفونی کردن دستها و کفشها، تب واکسیژن خون افراد بادستگاه سنجیده و جهت ورود و بازدید از ماسک استفاده میشود.
انتهای پیام/۱۲۷