مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

اقدام مشترک بسیج سازندگی و اوقاف خراسان‌جنوبی برای تولید ماسک/ فعالیت ۱۵ کارگاه تولیدی در استان

هنری گفت: در حال حاضر حدود 15 کارگاه تولید ماسک در شهرستان‌های خراسان‌جنوبی راه‌اندازی شده که در حال تدبیر برای تولید ماسک فیلتر‌دار نیز هستیم که ان‌شاءالله به محض تامین پارچه مورد نیاز بعد از ایام عید در استان بحث تولید ماسک فیلتردار فعال خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی امروز در حاشیه بازدید از کارگاه تولید ماسک در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان بسیج سازندگی پیگیری‌های لازم را برای تغییر کاربری کارگاه‌هایی که در بحث تولید لباس بسیجیان فعال بود با همکاری معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند انجام شد و مجوز تولید ماسک سه لایه فیلتردار که مورد تایید غذا و دارو بود صادر شد.
ظرفیت تولید روزانه ۵ هزار ماسک
وی با بیان این‌که کار تولید ماسک در کارگاه‌های استان آغاز شده، افزود: برخی از کارگاه‌ها ظرفیت روزانه تولید ۵ هزار ماسک را دارد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در حال حاضر یکی از مهمترین مشکلات پیش روی ما برای تولید ماسک فیلتر داری که مورد تایید غذا و دارو است، تامین پارچه مناسب است.
هنری عنوان کرد: با رایزنی‌هایی که با دستگاه‌های مختلف انجام شد بخشی از پارچه مورد نیاز تامین شده است.
وی اظهار کرد: پارچه اولیه برای تولید ۴۰ هزار ماسک در استان تامین شده که امیدواریم طی هفته آینده ماسک تولید شود.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: در حال رایزنی هستیم که پارچه مورد نیاز برای تولید ماسک در سراسر استان تولید شود.
۱۵ کارگاه تولید ماسک در خراسان‌جنوبی/ اعلام آمادگی ۲۰۰ خیاط
هنری بیان کرد: در حال حاضر حدود ۱۵ کارگاه تولید ماسک در شهرستان‌های خراسان‌جنوبی راه‌اندازی شده که در حال تدبیر برای تولید ماسک فیلتر‌دار نیز هستیم که ان‌شاءالله به محض تامین پارچه مورد نیاز بعد از ایام عید در استان بحث تولید ماسک فیلتردار فعال خواهد شد.
وی افزود: حدود ۲۰۰ خیاط استان به صورت جهادی برای تهیه ماسک اعلام آمادگی کردند که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نفر خیاط در کارگاه‌های بسیج سازندگی فعال هستند و مابقی به کارگاه‌های دیگر تولید ماسک که در استان فعال هستند، معرفی شدند.
کمک ۲۰ میلیون تومانی اوقاف
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در کارگاه تولید ماسک روستای امیرآباد با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از محل نیات واقفین ۲۰ میلیون تومان اعتبار بابت تامین مواد اولیه در نظر گرفته شده است.
هنری ادامه داد: کار تولید و دوخت ماسک توسط جهادگران انجام می‌شود و ماسک‌های تولید شده نیز توسط جهادگران به صورت رایگان در مناطق محروم و حاشیه شهرها توزیع خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: تعدادی از ماسک‌های تولید شده که مورد نیاز دستگاه‌هایی که در این خصوص همکاری دارند و اقشار مردم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و با هزینه حداقلی تمام شده توزیع خواهد شد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: اگر پارچه مورد نیاز تامین شود کارگاه‌های استان ظرفیت تولید روزانه ۲۰ هزار ماسک را دارد.
انتهای پیام/۱۲۷