امام جمعه پردیسان قم:

الگو گرفتن از عدالت امام علی(ع) موجب ریشه کنی فساد و ظلم است

امام جمعه پردیسان قم با برشمردن فضیلت های اخلاقی بی نظیر نخستین امام شیعیان(ع)،گفت:الگو گرفتن از عدالت امام علی(ع) موجب ریشه کنی فساد و ظلم است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین سید صمصام الدین قوامی رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی و امام جمعه پردیسان قم دوشنبه‌شب در جمع مردم عزادار در حسینیه جماران بیرجند با اشاره به شهادت مظلومانه امام علی(ع) و شب قدر، اظهار کرد: این ایام فرصتی برای تقویت فرهنگ علوی و معرفی سیره و منش علوی به نسل جوان و نوجوان جامعه است.
وی با برشمردن فضیلت های اخلاقی نخستین امام شیعیان(ع)، تصریح کرد: عدالت و یتیم نوازی، بازرترین فضیلت های امام علی (ع) بوده است.
امام جمعه پردیسان قم با بیان این که الگو گرفتن از عدالت امام علی(ع) موجب ریشه کنی فساد و ظلم است، یادآور شد: امام علی (ع) مظهر همه فضیلت‌ها و خوبی‌ها است و پیروی از مکتب و سیره علوی بستر سعادت دنیا و آخرت است.
حجت الاسلام قوامی با بیان این که امام علی (ع) مظهر عدالت بود، افزود: عدالت علوی باید الگوی عملی همه مسئولان باشد تا ریشه ظلم، تبیض و فساد در جامعه خشکانده شود.
وی ادامه داد:امیرالمومنین(ع) مظلومانه به دست خوارج بی بصیرت که دنیا طلب بودند به شهادت رسیدند.
امام جمعه پردیسان قم با اشاره به این که نخستین وصیت نامه سیاسی الهی امام علی(ع)دعوت از فرزندان وی به تقوا بوده است،عنوان کرد: در این زمینه،بایستی هر سازمانی بر مبنای تقوا استوار باشد و تمام سازمان ها و تشکل ها باید نظمی بر اساس تقوا داشته باشند.
حجت الاسلام قوامی ادامه داد: همچنین سپس امام علی(ع) در وصیت نامه خویش فرزندان خود را به همسایگان، مساجد حج و قرآن سفارش کردند که مبادا دیگران به قرآن عمل کنند و شما نگاه کنید و مواظب باشید بیگانگان در عمل به قرآن از شما سبقت نگیرند.
وی بیان کرد:آنچه مسلم است آن است که امام (ره) هرگز از بیگانگان نهراسیدند و ماموریت های حساس و مهم را در جامعه به هر کسی نمی دهند بلکه سردار سلیمانی ها می خواهد تا غرب را بپیمایند.
مدیر بنیاد فقهی مدیریت اسلامی قم با بیان این که فجر مقدمه صبح است،ابراز کرد: دوره حکومت مولای متقیان علی(ع) چهار سال به طول انجامید و قاسطین، ناکثین و مارقین اجازه حکومت بیشتر را به ایشان ندادند.
حجت الاسلام قوامی از رهبری به عنوان علی مظلوم تاریخ یاد کرد و افزود: امروز نیز رهبر معظم انقلاب در حرم امام راحل فرمودند که این مثلث شوم یعنی قاسطین، ناکثین و مارقین همچنان وجود دارند و پیشرفته تر، قوی تر و مدرن تر از قبل با سلاح های مجازی است و علی یک طرف و سه مثلث شوم قاسطین، مارقین و ناکثین یک طرف هستند.
وی ضمن اشاره به این نکته که امروز معاویه ها و یزید های بسیاری وجود دارد،تاکید کرد: امروز نفاق پیچیده تر شده است و طلحه و زبیر های هزاره سوم نیز وجود دارند.
امام جمعه پردیسان قم ضمن اشاره به وجود اخلاص در وجود امام راحل(ره)،اذعان داشت:مهمترین هنر امام خمینی(ره) اعتماد به مردم بود و ایشان بارها فرمودند که باید با مردم باشیم.
حجت الاسلام قوامی با بیان این که امام خمینی(ره) اعلام کرد که قبله اول مسلمین در اسارت است بنابراین مدافعان حرم بایستی بیت المقدس را نیز آزاد کنند،تبیین کرد:امام راحل (ره) قیام کرد و شاگرد مهدی فاطمه(عج) بود.
وی ضمن اشاره به این که امام (ره) سبب تبدیل انقلاب بهمن به نظام فروردین شد و نظام را ادامه داد،مطرح کرد: دشمن به نظام حمله ور شد و ۸ سال جنگید اما خوشبختانه به اهدافش نرسید.
رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی با بیان اینکه رهبری تایید شده امام زمان(عج) و نماینده ولی فقیه است،اظهار داشت: امروز داعش و صدام را شکست دادیم و به سمت قدس حرکت می کنیم.
حجت الاسلام قوامی با بیان این که به غیر از مقام معظم رهبری چه کسی می تواند این قافله را به منزل و مقصود برساند ابراز کرد: از خرداد ۶۸تاکنون با گذشت ۳۰ سال مقام معظم رهبری با قدرت و صلابت راه را ادامه می دهد و کم نمی آورد.
وی با اشاره به این مهم که ما تابع امام هستیم و با امام به جایی می رسیم و بدون امام هیچ کاری نمی کنیم،تصریح کرد: امام قطب نمای ما است و به ما عزت می دهد.
رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی قم با بیان این که در قرآن هیچ نعمتی را خدا منت نمی گذارد فقط رهبری را منت می گذارد،افزود: رهبر به انسان عزت می دهد و مانند پدری با صولت و صلابت است که فرزندان در سایه این پدر احساس عزت و امنیت می کنند.
حجت الاسلام قوامی با اشاره به این که امروز ما نیز در جهان رهبری مانند امام راحل(ره) داریم که به وی افتخار می کنیم،گفت: نظام ولایت فقیه برای تاسیس خود روح الله و برای توسعه و تعمیقش امام خامنه ای را می خواست.
وی با اشاره به این که اولین سخن رهبر معظم انقلاب این بود که دشمنان بدانند راه ما همان راه امام راحل(ره) است،متذکر شد: رهبری ویژگی های مثبتی دارد، همچنین امروز رهبری در ۸۰ سالگی در کنار مرقد امام پیمان بست که این مسیر انقلاب را ادامه خواهیم داد.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۱۱/