امام جمعه ای از جنس مردم+ تصاویر

پیرمردی که روزی در مجلس شورای اسلامی به واسطه سادگی در پوشش لباس، رعایت حق الناس و بیت المال و رسایی در سخن، عدم غیبت در جلسات، مواضع اصولی و محکم و همچنین پرهیز از امکانات(خدمات) مجلس شهرت داشت، امروز در استان خودش نماینده رهبر معظم انقلاب است، نماینده ای که توانسته وحدت خوبی بین تمام مسئولان و جناح ها ایجاد کند.

به گزارش خاورستان به نقل از حوزه، ساده زیستی و دوری از تشریفات یکی از مسائل مهمی است که مردم از کارگزاران در جامعه اسلامی انتظار دارد، موضوعی که می تواند در اعتماد مردم به کارگزاران خود در نظام اسلامی و در نتیجه کمک به آنها در حل مشکلات تاثیر زیادی داشته باشد.
ائمه جمعه از جمله اشخاصی هستند که نحوه زندگی آنها برای مردم مهم است. این که امام جمعه و خطیب شهرشان چطور زندگی و می کند برای مردم اهمیت دارد، بیشتر ائمه جمعه در سطح کشور، زندگی ساده و بدون تشریفاتی دارند که باعث محبوبیت آنها شده است.
حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، امام جمعه بیرجند و نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به دلیل ساده زیستی و مردمی بودنش در استان محبوبیت خاصی بین مردم و مسئولان دارد، تمامی جناح های سیاسی چه اصلاح طلب و چه اصولگرا، امام جمعه بیرجند را فردی با تقوا، ساده زیست و دلسوز مردم می دانند و احترام زیادی برای حرف های او قائل هستند.
وقتی برای اولین مرتبه به دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی وارد شوید، ممکن است سادگی دفتر و اتاق امام جمعه برای شما تعجب آور باشد، کف اتاق موکت و خبری از مبلمان و صندلی و میز در دفتر نیست. اینجا حجت الاسلام و المسلمین عبادی بر روی زمین در گوشه ای از اتاق نشسته و با مردم و مسئولان دیدار و مشکلات و مسائل آنها را بررسی می کند.
حضور اول وقت و قبل از کارکنان در دفتر، قائل شدن احترام زیاد برای مردم و داشتن ملاقات مردمی در دفتر و پیگیری امورات مردم به صورت جدی و سریع از مهمترین ویژگی های این امام جمعه ساده زیست است.
کسی که کفش های ساده و قدیمی اش در زمستان سوژه خیلی از رسانه ها شد و بسیاری از کاربران فضای مجازی به آن پرداختند. «آقا سید علیرضا» واژه ای است آشنا در دفتر امام جمعه بیرجند؛ قدیمی ترها و دوستان هم سن و سال هر وقت به دفتر برای دین او مراجعه می کنند، «آقا سید علیرضا» خطابش می کنند؛ سیدی که هرگز از القاب و عناوین خوشش نیامده و چنانچه در جلسه ای کسی بخواهد از او تعریف کند، تذکر می‌دهد.
سخنان «آقا سید علیرضا» در موضوعات مختلف امروزه مخاطبانش از استان فراتر رفته و به گفته صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سفری که اخیرا به بیرجند داشت؛ «حاج آقای عبادی تنها در استان شناخته شده نیست، بلکه آوازه ایشان از استان، کشور و منطقه فراتر رفته و بین المللی است.»
پیرمردی که روزی در مجلس شورای اسلامی به واسطه سادگی در پوشش لباس، رعایت حق الناس و بیت المال و رسایی در سخن، عدم غیبت در جلسات، مواضع اصولی و محکم و همچنین پرهیز از امکانات(خدمات) مجلس شهرت داشت، امروز در استان خودش نماینده رهبر معظم انقلاب است، نماینده ای که توانسته وحدت خوبی در بین تمام مسئولان و جناح ها ایجاد کند.
در جریان سفرهای مقامات دولتی به استان دائما مطالبات به حق مردم را بازگو می کند و از آنها می خواهد برای دیدن مشکلات، با مردم از نزدیک ارتباط برقرار کنند؛ در سفر وزیر نیرو به بیرجند از وزیر خواست تا بازدیدی از روستاهای تشنه استان داشته باشد و با مردم از نزدیک صحبت کنند، دکتر اردکانیان نیز پذیرفت و بعد از دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، مستقیم به یکی از روستاهای محروم و کم آب بیرجند(حنبل) رفت.
حاج آقای عبادی هرگز در مواقع مشکلات و گرفتاری ها سکوت نکرده و همواره با سخنانش و خطبه هایش از مسئولان خواسته تا در رفع مشکلات مردم تلاش کنند.
یکی از مشکلات مهمی که تا چند سال قبل صدای روستائیان استان را درآوده بود، مشکل مردم با اداره منابع طبیعی بر سر اراضی کشاورزی شان بود که با ورود خوب نماینده ولی فقیه در استان وضعیت بهتر شد. در روزهای منتهی به نوروز هم برای کنترل و تنظیم بازار از دادستان بیرجند و سایر مسئولین استانی می خواهد، به صورت منظم بر تامین کالاهای ضروری مردم نظارت کنند.
اعتماد به جوانان و ارتباط گسترده با طیف های مختلف جوانان سبب شده تا تربیون نماز جمعه بیشتر از هر دوره‌ای در اختیار جوانان قرار بگیرند و ارتباط امام جمعه با مجموعه های جوانان فعال فضای مجازی بسیار نزدیک شود؛ گذاشتن وقت برای شنیدن مشکلات جوانان و اهمیت دادن به نظرات آنها سبب شد تا «آقا سیدعلیرضا» در بین جوانان استان مقبولیت خاصی پیدا کند.
انتهای پیام/۶