امام جمعه جدید شهر اسلامیه معرفی شد

حجت الاسلام «حسین عرب» با حضور مسئول نظارت و ارزیابی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به عنوان امام جمعه جدید شهراسلامیه معرفی شد.

به گزارش خاورستان، حجت الاسلام عباس رضوانی نسب مسئول نظارت و ارزیابی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور پیش از ظهر امروز جمعه در جلسه شورای اداری بخش اسلامیه روحانیت و مساجد را از مهمترین محورهای غنا بخشی به شبکه ائمه جمعه دانست و افزود: روحانیت در کنار مساجد به عنوان پایگاه های مردمی می تواند در این خصوص نقش مهمی ایفا کنند.

وی در ادامه بیان کرد: ظرفیت های دستگاهی مانند شورای فرهنگ عمومی از دیگر پتانسیل های شبکه امامت جمعه است که چنانچه این ظرفیت های دستگاهی به ارکان فوق گره بخورد می تواند برنامه های فرهنگی بسیار خوب و اثرگذاری در جامعه تولید کند.

مسئول نظارت و ارزیابی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور  سنگر نماز جمعه را مایه وحدت وهمدلی دانست و گفت: همه باید بکوشیم تا این وحدت رقم بخورد.

رضوانی نسب با بیان اینکه سالانه حدود ۳۰۰ امام جمعه در سطح کشور جابجا می شوند، افزود: از زمان تصدی حجت الاسلام علی اکبری به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور شاهد افزایش ۲۰۰ سنگر جدید نماز جمعه با انتصاب امامان جمعه در کشور بودیم.

وی با بیان اینکه امامان جمعه باید دارای برنامه باشند تصریح کرد: در حال حاضر ۹۴ درصد ائمه جمعه کشور برنامه های خود را در شورا به ثبت رسانده اند.

حجت الاسلام حامد شاه بیگی، مسئول نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی نیز نماز جمعه را مصداقی از وحدت و همدلی مردم دانست که پرچمدار آن امام جمعه است و اظهار کرد: امیداریم با حضور امام جمعه جدید شهر اسلامیه برنامه های فرهنگی این شهر به خوبی به پیش رود.

در این جلسه از خدمات حجت الاسلام محمد شاکری امام جمعه قبلی اسلامیه تقدیر و حجت الاسلام حسین عرب به عنوان سومین امام جمعه شهر اسلامیه معرفی شد.

لازم به ذکر است امام جمعه جدید اسلامیه، امامت جمعه شهر آیسک و معاونت فرهنگی دانشگاه علوم اسلامی رضوی را در کارنامه کاری خود دارد.

انتهای پیام/۱۰