معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی مطرح کرد

امدادرسانی به بیش از ۹۶۰ حادثه دیده در طرح تابستانه امداد و نجات

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: در قالب اجرای طرح تابستانه امداد و نجات هلال احمر به 965 حادثه دیده امداد رسانی شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد حمزه اسعدزاده، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی درجمع خبرنگاران با اشاره به طرح تابستانه امداد و نجات هلال احمر استان بیان کرد: این طرح از ۳۱ خردادماه سال جاری آغاز به کار کرده و به مدت ۹۴ روز اجرایی می‌شود.
وی با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح ۲۳ پایگاه ثابت و شش پایگاه موقت در محورهای مواصلاتی و حادثه خیز استان مستقر شده‌اند، افزود: همچنین ۱۴۰ نجاتگر با ۴۶ خودرو آمبولانس و خودرو نجات به صورت شبانه روزی در آمادگی کامل بوده و به حوادث امدادرسانی می کنند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: تیم امداد و نجات هوایی آماده پوشش امدادی حوادث طبیعی و غیر مترقبه است و این تیم متشکل از سه نفر کاپیتان و مسئول فنی و دو نفر نجاتگر از۲۲ بهمن ماه سال گذشته آغاز به کار کرده است.
اسعدزاده با بیان اینکه از ابتدای اجرای این طرح ۲۹۲ فقره حادثه به وقوع پیوسته است، افزود: از این تعداد ۱۹۶ مورد جاده‌ای، ۴۲ مورد شهری، ۱۰ مورد کوهستان، یک مورد ریزش آوار، یک مورد زلزله و یک مورد سیل و آبگرفتگی بوده است.
وی با بیان اینکه در قالب اجرای این طرح به ۹۶۵ حادثه دیده امداد رسانی شده است، افزود: از این تعداد ۶۰۲ نفر در حوادث جاده ای، ۲۷۳ نفر بصورت حضوری، خدمات امدادی دریافت کرده اند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی : همچنین پنج نفر غرق شده در استخر ها و سدها، دو نفر در حادثه ریزش آوار، ۱۵ نفر کوهستان و ۶۸ نفر هم مربوط به حوادث شهری بوده اند.
وی با بیان اینکه ۹۵۲ نیروی هلال احمر در قالب ۳۹۶ تیم عملیاتی به این حوادث امدادرسانی داشته اند، افزود: همچنین ۲۳۹ دستگاه آمبولانس برای امدادرسانی به حوادث به کارگیری شده‌اند.
اسعدزاده از اسکان ۲۷۱ نفر در قالب اجرای طرح تابستانه امداد و نجات خبر داد و گفت: در قالب اجرای این طرح دو مورد حریق اطفا شده است.
وی بیان کرد: میانگین مدت زمان عملیات در حوادث جاده ای، از آغاز تا پایان عملیات، یک ساعت و ۷ دقیقه و ۳۳ ثانیه بوده است.
انتهای پیام/۱۲۷