مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی خبر داد

امدادرسانی به ۲۷ نفر در خراسان جنوبی

میرجلیلی گفت: در اثر بارش برف و باران در خراسان جنوبی تاکنون به ۲۷ نفر امدادرسانی شده است.

به گزارش خاورستان، سید ابوالحسن میرجلیلی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی شامگاه شنبه اظهار کرد: تاکنون به ۲۷ نفر امدادرسانی شده است.
وی بیان کرد: پیرو هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران ۱۴۵ تیم امدادی و عملیاتی تا روز دوشنبه در استان فعال است و تاکنون در ۱۰ مورد حادثه مربوط به سیلاب و بحران برف امدادرسانی شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: همچنین با توجه به شدت بارندگی‌ها در این مدت ۳۲ نفر در راه مانده در حسینیه‌ها، مدارس و بقای متبرکه بین راهی اسکان داده شدند.
میرجلیلی بیان کرد: با تدابیر پیشگیرانه‌ای که انجام شد تا این لحظه خسارت‌ها ناچیز بوده اما درخواست داریم مردم حتما هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.
وی با بیان این‌که در حال حاضر ستاد مدیریت بحران استان در حال برگزاری است افزود: طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی از امشب شاهد کاهش محسوس دمای هوا در استان خواهیم بود.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی توصیه کرد: با توجه به کاهش محسوس دمای هوا و وقوع یخبندان مردم از مسافرت‌های غیر ضروری خودداری کنند و در صورت اقدام به مسافرت حتما وسایل و تجهیزات ایمنی همچون زنجیر چرخ و سوخت کافی را به همراه داشته باشند.
میرجلیلی گفت: سامانه بارشی که از (جمعه) در خراسان جنوبی فعال شد، به صورت بارش باران و برف تمامی این استان را فرا گرفته است.
بنا به اخطاریه جوی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی با تقویت فعالیت سامانه بارشی و کاهش محسوس دما بارش سنگین باران و برف، در مناطق مرتفع احتمال تگرگ، رگبار و رعد و برق، وزش تندباد، تشکیل مه و یخبندان پیش بینی می‌شود.
بر این اساس تا روز دوشنبه وقوع روان آب، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن برخی مسیل‌ها، لغزندگی سطح جاده، کاهش دید در اثر شدت بارش و تشکیل مه، محتمل است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی نیز از آماده‌باش کامل تمامی دستگاه‌های اجرایی برای گذر از شرایط جوی پیش‌رو خبر داد.
نخستین برف زمستانی چهره بسیاری از شهرها و روستاهای خراسان جنوبی را سفیدپوش کرد و موجب خوشحالی مردم شده است.
بارش‌ها در بیشتر نقاط خراسان جنوبی به شکل برف خواهد بود و مدارس برخی شهرستان‌های استان نیز (یکشنبه) تعطیل است.
انتهای پیام/۱۵۰/ ۲۳/