طی هفته گذشته انجام شد؛

امدادرسانی نیروهای هلال احمر خراسان‌جنوبی به ۵۳ حادثه دیده

معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امداد رسانی نیروهای هلال احمر به ۵۳ مورد حادثه دیده در هفته گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد حمزه اسعد زاده معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به حوادث هفته گذشته، اظهار کرد: طی این مدت نیروهای هلال احمر استان به ۱۷ مورد حادثه امدادرسانی کرده‌اند.
وی افزود: ۱۴ مورد از این مأموریت‌ها در حوادث جاده‌ای، یک مورد حضوری، یک مورد شهری و یک مورد کوهستان بوده است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان این‌که در این مأموریت‌ها به ۵۳ حادثه دیده امدادرسانی شده، گفت: ۴۷ نفر از حادثه دیدگان در حوادث جاده‌ای، سه مورد در حوادث شهری، یک مورد کوهستان و دو مورد به صورت حضوری خدمات گرفته‌اند.
اسعدزاده عنوان کرد: ۶۲ نیروی عملیاتی در قالب ۲۷ تیم به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند و ۲۶ دستگاه خودروی امدادی در این حوادث به‌کارگیری شده است.
وی با بیان این‌که در این مدت دو مورد عملیات رهاسازی توسط نیروهای هلال احمر انجام شده، افزود: حوادث جاده‌ای خراسان‌جنوبی تعداد قابل توجهی را به خود اختصاص داده که کاهش آن نیازمند توجه هر چی بیشتر از سوی رانندگان است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: شهرستان نهبندان با پنج مورد حادثه، طی هفته گذشته بیشترین میزان حوادث را داشته است.
اسعد زاده با اشاره به عمده حوادث هفته گذشته بیان کرد: برخورد زنجیره‌ای سه دستگاه خودرو سواری در ساعت ۱۸:۵۰ دقیقه جمعه ۱۱ مهرماه از جمله حوادث مهم و دلخراش هفته گذشته است.
وی ادامه داد: این حادثه در کیلومتر ۳۴ محور شوسف به سربیشه رخ داده و ۱۵ حادثه دیده و ۱۱ مصدوم بر جای گذاشته است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از واژگونی یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ در کیلومتر ۴۹ محور نهبندان- زاهدان خبر داد و گفت: این سانحه هم ۷:۳۸ دقیقه جمعه به وقوع پیوسته است.
اسعدزاده با بیان این‌که این حادثه یک فوتی و پنج مصدوم بر جای گذاشته، افزود: مجروحان توسط نیروهای امدادی برای درمان به مراکز درمانی منتقل شدند.
انتهای پیام/۱۲۷