از ابتدای طرح نوروزی انجام شد؛

امدادرسانی هلال احمر خراسان‌جنوبی به ۲۱۱ حادثه دیده/ ۱۴۷ نفر در مرز ماهیرود غربالگری شدند

رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امدادرسانی نیروهای هلال احمر استان به 211 حادثه دیده از ابتدای طرح نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در حاشیه بازدید از پایگاه امداد ونجات جاده‌ای بشرویه با اشاره به اجرای طرح ۲۰ روزه امداد و نجات در خراسان‌جنوبی بیان کرد: این طرح از ۲۵ اسفندماه سال گذشته آغاز شد و تا کنون نیروهای امدای به ۶۱ مورد حادثه امداد رسانی داشته‌اند.
وی افزود: مأموریت‌های این مدت ۴۹ مورد حادثه جاده‌ای، هفت مورد حادثه شهری، دو مورد حادثه کوهستان، یک مورد غرق شدگی، یک مورد سیل و آبگرفتگی و یک مورد حضوری را شامل شده است.
مدیرعامل جعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان این‌که در این مأموریت‌‌ها به ۲۱۱ حادثه دیده امدادرسانی شده است، گفت: ۱۶۸ نفر در حوادث جاده‌ای، ۱۹ نفر حوادث شهری، ۱۷ نفر در حوادث کوهستان و هفت نفر در دیگر حوادث خدمات گرفته‌اند.
رضایی با بیان این‌که در این مدت ۴۵ نفر توسط نیروهای امدادی نجات یافته‌اند، گفت: همچنین هشت مورد عملیات فنی رها سازی در حوادث ترافیکی انجام شده است.
وی با بیان این‌که ۲۰۴ نیروی عملیاتی در قالب ۸۰ تیم به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند، افزود: همچنین ۷۹ خودروی امدادی شامل ۴۸ دستگاه آمبولانس و ۳۱ دستگاه خودرو نجات در این حوادث به کارگیری شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: شهرستان‌های نهبندان و طبس با ۱۳ مورد حادثه بیشترین وقوع حوادث طی این مدت را داشته‌اند.
رضایی با اشاره به غربالگری مسافران در پایانه مرزی ماهیرود، اظهار افزود: تاکنون ۱۴۷ نفر بابت ویروس کرونا غربالگری شدند که خوشبختانه مورد مثبتی از بیماری مشاهده نشده است.
انتهای پیام/۱۲۷