طی شب گذشته انجام شد؛

امدادرسانی هلال احمر خراسان‌جنوبی به ۳ مورد حادثه سیل و آبگرفتگی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امدادرسانی به سه مورد حادثه سیل و آبگرفتگی طی شب گذشته در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رضا رضایی مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به بارندگی‌های شب گذشته بیان کرد: به دنبال این بارش‌ها، نیروهای هلال احمر خراسان‌جنوبی به سه مورد حادثه سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کردند.
وی از امدادرسانی به گرفتار شدن یک دستگاه خودرو پراید در مسیر آب در کیلومتر ۱۵ خوسف، فرعی روستای زمان آباد خبر داد و گفت: همچنین آبگرفتگی یک باب منزل در روستای هاونان در ارتفاعات باقران از دیگر حوادث شب گذشته بوده است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: رهاسازی افراد گرفتار در یک دستگاه خودرو ۴۰۵ در کیلومتر پنج محور بیرجند- خوسف، فرعی روستای دهنو- گیوک در مسیر آب از دیگر ماموریت‌های شب گذشته بوده است.
رضایی با بیان این‌که آبگرفتگی ۱۰ باب منزل در روستای گیوک از توابع بیرجند از دیگر حوادث شب گذشته بوده است، گفت: در حال حاضر امدادگران در این روستاها مشغول امدادرسانی هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: با توجه به آبگرفتگی قنات روستا و عدم دسترسی اهالی به آب شرب بهداشتی، از طریق گالن آب مورد نیاز روستاییان تامین می‌شود.
وی بیان کرد: همچنین بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته به منطقه ارسال شده که بعد از ارزیابی های لازم بین آسیب دیدگان توزیع می‌شود.
رضایی با بیان این‌که یک دستگاه کف کش و ۱۲ خودرو در امداد رسانی‌ها به کارگیری شده است، گفت: همچنین ۳۹ نفر در قالب ۱۶ تیم به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر بارش باران های نقطه‌ای، ۲۳ پایگاه برای امدادرسانی به حوادث احتمالی در آماده باش کامل هستند.
انتهای پیام/۱۲۷