در چهارماهه نخست سال جاری انجام شد؛

امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی به ۴۶۲ حادثه/ کاهش ۳۰ درصدی حوادث

رضایی از امدادرسانی به ۴۶۲ مورد حادثه طی چهار ماهه نخست سال جاری در خراسان‌جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رضا رضایی مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران با بیان این‌که در چهار ماهه نخست سال جاری نیروهای هلال احمر به ۴۶۲ مورد حادثه، امدادرسانی کرده‌اند، افزود: مجموع کل حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته است.
وی ادامه داد: ۵۴ درصد از این مأموریت‌ها در حوادث جاده‌ای، ۱۸ درصد سیل و آبگرفتگی، ۱۷ درصد حوادث شهری، چهار درصد کوهستان و هفت درصد در دیگر موارد بوده است.
رضایی با بیان اینکه در مأموریت‌های چهار ماه گذشته به دو هزار و ۱۳۸ حادثه دیده امدادرسانی شده است، گفت: ۷۰۷ نفر از حادثه دیدگان در حوادث جاده‌ای، یک‌هزار و ۲۳۵ نفر در حوادث سیل و آبگرفتگی، ۱۲۹ نفر در حوادث شهری و ۲۷ نفر در حوادث کوهستان و ۴۰‌ نفر در دیگر حوادث خدمات گرفته اند.
وی با بیان اینکه هزار و ۶۲۵ نیروی عملیاتی در قالب ۶۴۹ تیم به حوادث چهار ماهه گذشته امدادرسانی داشته‌اند، افزود: همچنین ۶۱۴ دستگاه خودرو شامل ۳۹۳ دستگاه آمبولانس و ۲۲۱ دستگاه خودرو نجات در این حوادث به کارگیری شده است.
رضایی با بیان این‌که طی این مدت ۱۴۹ نفر توسط پایگاه‌های هلال احمر اسکان داده شده اند، گفت: همچنین ۵۸ مورد عملیات رها سازی در حوادث ترافیکی انجام شده است.
وی با اشاره به حوادث غرق شدگی تیر ماه سال جاری بیان کرد: علی رغم کویری بودن استان، تنها در تیرماه سال جاری چهار نفر از هم استانی ها در بند های خاکی سربیشه، سرایان و منطقه گردشگری کال جنی جان خون را از دست داده اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: از هم استانی‌ها خواستاریم از شنا در استخرهای کشاورزی، بندها و سدها به جد خودداری کنند.
رضایی با اشاره به آمار بالای حوادث جاده‌ای بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا در خراسان جنوبی، می‌طلبد شهروندان از سفر های غیر ضرور پرهیز کنند.
وی افزود: در صورت سفر های ضروری هم به رانندگان توصیه می شود در مسیر جاده‌ها با رعایت نکات راهنمایی و رانندگی و عمل به توصیه‌های پلیس از بروز حوادث دلخراش جلوگیری کنند.
انتهای پیام/ ۱۳۲