طی ماه گذشته انجام شد؛

امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی به ۸۴ مورد حادثه

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امداد رسانی نیروهای هلال احمر به ۸۴ مورد حادثه در یک ماه گذشته در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حمزه اسعد زاده معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به حوادث یک ماه گذشته گفت: طی این مدت نیروهای هلال احمر به ۸۴ مورد حادثه امدادرسانی کرده‌اند.
وی افزود: ۵۷ مورد از این مأموریت‌ها در حوادث جاده‌ای، شش مورد حضوری، یک مورد زلزله، ۱۳ مورد شهری و هفت مورد کوهستان بوده است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: بیشترین حوادث در یک ماهه گذشته به ترتیب با ۱۴ حادثه مربوط به قاین، ۱۲ مورد مربوط به نهبندان و ۱۱ مورد مربوط به طبس بوده است.
اسعد زاده با بیان اینکه در این مأموریت‌ها به ۱۷۴ حادثه دیده امدادرسانی شده است، گفت: ۱۳۱ نفر از حادثه دیدگان در حوادث جاده‌ای، ۲۶ مورد در حوادث شهری، ۱۱ مورد کوهستان و شش مورد به صورت حضوری خدمات گرفته‌اند.
وی اظهار کرد: از این تعداد ۲۰ نفر به طور سرپایی درمان شده ۳۸ نفر هم برای درمان به مراکز بیمارستانی منتقل شده اند.
برگزاری مانور لحظه صفر در زیرکوه
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه ۳۰۲ نیروی عملیاتی در قالب ۱۱۵ تیم به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند، افزود: همچنین ۱۱۱ خودرو امدادی شامل ۶۷ دستگاه آمبولانس و ۴۴ دستگاه خودروی نجات و ۱۶ ست تجهیزات اعم از ست سبک، کوهستان و غواصی در این حوادث به‌کارگیری شده است.
اسعد زاده با بیان اینکه در این مدت ۱۱ مورد عملیات رهاسازی توسط نیروهای هلال احمر انجام شده است، افزود: حوادث جاده‌ای خراسان جنوبی همچون گذشته تعداد قابل توجهی را به خود اختصاص داده که کاهش آن نیازمند توجه ویژه رانندگان است.
وی با اشاره به اهمیت توان و سرعت نیروهای عملیاتی در امدادرسانی ها بیان کرد: در راستای افزایش توان عملیاتی نیروها اقداماتی اعم از برگزاری مانور لحظه صفر در دستور کار جمعیت قرار دارد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: در این راستا طی شب گذشته مانور لحظه صفر در پایگاه امداد و نجات سه راهی کلاته نو زیرکوه به منظور ارزیابی توان عملیاتی نجاتگران برگزار شد.
اسعد زادهدر پایان گفت: در ارزیابی های پایان مانور، شاخص هایی اعم از آمادگی نیروها، روحیه، نشاط، بهره جستن از تجهیزات مورد نیاز، خودرو های آماده بکار، ترکیب تیم مستقر و تسلط کافی در بکارگیری تجهیزات مثبت ارزیابی شد.
انتهای پیام/۱۳۳