مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد

امداد رسانی به ۱۱۷ مورد حادثه طی مهرماه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: طی ماه گذشته نیروهای هلال احمر به 117 مورد حادثه، امدادرسانی کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به حوادث یک ماه گذشته ، اظهار کرد: طی این مدت نیروهای هلال احمر به ۱۱۷ مورد حادثه، امدادرسانی کرده‌اند.
وی افزود: ۷۱ درصد خدمات امدادی در حوادث جاده‌ای، ۷ درصد در حوادث شهری، ۴ درصد در حوادث کوهستان، ۱۲ درصد به صورت حضوری و ۶ درصد خدمات در دیگر حوزه‌های امدادی ارائه شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه طی ماموریت‌های هفته گذشته به ۴۴۹ حادثه دیده امدادرسانی شدهف بیان کرد: ۶۵ درصد از این افراد در حوادث جاده‌ای، ۲۸ درصد به صورت حضوری، دو درصد در حوادث کوهستان و سه درصد در حوادث شهری خدمات گرفته‌اند.
شهریاری با بیان اینکه۳۷۸ نیروی هلال احمر در قالب ۱۶۰ تیم عملیاتی به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند، افزود: همچنین ۴۸ خودروی نجات و ۱۰۳ دستگاه آمبولانس در این حوادث به کارگیری شده است.
وی با بیان اینکه طی این مدت ۱۱۰ نفر توسط پایگاه‌های هلال احمر اسکان داده شده‌اند، گفت: همچنین ۱۰ مورد عملیات رهاسازی توسط نیروهای هلال احمر انجام شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: مدت زمان عملیات در حوادث جاده ای از آغاز تا پایان عملیات یک ساعت و پنج دقیقه و ۵۶ ثانیه بوده است.
شهریاری با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود طی فردا ترافیک در راه‌های ورودی به استان به ویژه در محورهای منتهی به مشهد افزایش یابد، افزود: از رانندگان خواستاریم ضمن رعایت کامل نکات راهنمایی و رانندگی، در مسیرها با سرعت مطمئنه حرکت کرده و مراقبت لازم را داشته باشند.
وی اظهار کرد: شهروندان در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۱۲ تماس گرفته یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۵۹/