مدیر کل آموزش و پررش خراسان جنوبی خبر داد

امروز آخرین مهلت ثبت سفارش کتب درسی/ باز بودن مدارس از امروز تا آغاز سال تحصیلی

واقعی گفت: فرصت دانش آموزان پایه اول، هفتم و دهم برای ثبت سفارش کتب درسی تا آخر امروز به پایان می رسد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ثبت سفارش فردی و گروهی کتب درسی پایه های ورودی مقاطع تحصیلی نظیر آمادگی مقدماتی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه های اول، هفتم و دهم دانش آموزان عادی و استثنایی که از هشتم تیرماه شروع شده بود امروز دوشنبه، بیستم مرداد ماه به پایان می رسد.
وی، با اشاره به بازگشایی مدارس استان از امروز، تصریح کرد: به منظور ارائه خدمات مطلوب به مراجعین به ویژه اولیا؛ جلوگیری از ازدحام در روز های منتهی به بازگشایی مدارس و تسریع و تکمیل فرایند ثبت نام دانش آموزان بودن کلیه مدارس استان در دوره های مختلف تحصیلی، از امروز تا نیمه شهریور ماه همه روز به جز ایام تعطیل باز، و با حفظ فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی به ارائه خدمات می پردازند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که در تابستان امسال بیش از ۵۰۰ مورد بازدید از سوی مسئولین نظارتی آموزش و پرورش در خصوص فرایند ثبت نام، رعایت پروتکل های بهداشتی و پروژه ی بازگشایی ازمدارس استان به عمل آمده است، عنوان کرد: در حالی که مدارس استان چند روز دیگر میزبان دانش آموزان خواهند بود، کلیه مراحل و نکات بهداشتی از قبیل ضدعفونی مدارس و همچنین تمهیدات برای آگاهی رسانی به دانش آموزان در سطح مدارس انجام شده است.
واقعی با بیان اینکه زیرساخت‌های مدارس برای مقابله با کرونا به دودسته تقسیم می شوند؛خاطر نشان کرد: آنانی که متعلق به دانش آموزان است و آنانی که متعلق به محیط مدرسه هستند. در خصوص بچه‌ها استفاده از ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده در کنار آموزش برای استفاده از آنان می‌تواند تأثیر بسزایی داشته باشد.
دبیر آموزش و پرورش خراسان جنوبی بر رعایت فاصله گذاری هوشمند در زنگ‌های تفریح، ورزش، نمازخانه و حتی تغییر چینش میزها در کلاس، فاصله‌گذاری در هر میز و توصیه به رعایت بهداشت عمومی در صورت حضوری بودن کلاس های درس، تأکید کرد و ادامه داد: باید با مشارکت مدیران و معلمان مدارس اعتماد اولیا به گونه ای باشد که بیشتر خانواده‌ها، مایل به فرستادن فرزندانشان به کلاس درس باشند.
انتهای پیام/ ۱۳۲