نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

امروز راه حفظ نظام حضور در انتخابات است / کارنامه کاندیداها به برنامه هایشان اعتبار می بخشد/اگر جریان دولت فعلی انتخاب شود مشکلات مضاعف خواهد شد

خسروی با بیان اینکه امروز راه حفظ نظام حضور در انتخابات و انتخاب اصلح است، گفت: آمومن از یک سوراخ دوباره گزیده نمی شود، اگر کاندیدایی انتخاب شود که جریان دولت فعلی را داشته باشد، نه تنها مشکلی حل نخواهد شد بلکه مضاعف هم خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در جمع مردم قاین، با تاکید بر پاسداشت نعمت بزرگ انقلاب، اظهارکرد: خداوند نعمت های بی شماری به ما داده است که یکی از آنها، نعمت بزرگ انقلاب و ثمره آن جمهوری اسلامی و حاکمیت اسلام ناب پیغمبر(ص) است.
وی افزود: قبل از سال ۱۳۵۷ هم اسلام بود، امایکی از ویژگی های مهم اسلام پیغمبر(ص) که عدم سازش با دشمنان بود، فقط منحصر به انقلاب ماست. همچنین ۵۷ کشور دنیا هم اسلامی هستند، اما اسلام ناب پیغمبر در جمهوری اسلامی با اسلام این کشورها و اسلام عربستان سعودی به عنوان خدمتگزار مکه و مدینه، که آمریکایی های دور از اخلاق و انسانیت، از آنها به عنوان گاو شیرده اسم می برند و اسلام مرده و سر تسلیم در برابر دشمن فرود آورده، یک دنیا فاصله دارد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تا قبل از انقلاب اسلامی، دنیا به دو قسمت و به رهبری غربی ها و شوروی سابق تقسیم می شد و قدرت سومی نبود، اما پس از پیروزی انقلاب، جمهوری اسلامی قدرت سومی بدون تکیه بر شرق و غرب و نظامی در برابر دو قدرت بزرگ دنیا شد.
خسروی ادامه داد: برخی ها می گویند شما که می گویید نه شرقی نه غربی، پس قرارداد شما با چین چگونه است؟ اما منظور تسلط غرب و شرق است که به رهبری امامین انقلابف طی این ۴۲ سال اینگونه بوده که امیدواریم تا انقلاب حضرت مهدی(عج) هم همینطور بماند.
وی تاکید کرد: همچنین ما که نگفتیم نمی خواهیم با دنیا رابطه داشته باشیم، بلکه امت پیغمبری هستیم که می فرمود؛ حتی چوب مسواک خود را از دیگران نخرید، اما اگر روابطی هست که به معلومات، ثروت و قدرت شما اضافه می کند تا چین هم به دنبال آن بروید. بر همین اساس برای پیشرفت باید مستقل باشیم و همان اقتصاد مقاومتی مطرح شده توسط مقام معظم رهبری را دنبال کنیم و با دنیا هم در ارتباط باشیم.
مهم ترین دستاورد جمهوری اسلامی حفظ خود و سایر کشورهای مسلمان و مظلوم است
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه تحریم های دشمنان و همچنین ناکارآمدی برخی مسئولان نمی گذارد که مردم شیرینی ثمرات انقلاب اسلامی را بچشند. در حالی که این انقلاب ثمرات متعددی داشته است که در این خصوص کتاب ۴۲ سال صعود و ۹۲ دستاورد را معرفی می کنم.
خسروی بیان کرد: اگر امروز کسی بپرسد که در کنار این مشکلات، تنها یک دستاورد جمهوری اسلامی را برای نسل جوانی که در قبل از انقلاب و دفاع مقدس نبوده است، بیان کنید، فقط گفتن همین جمله کافی است که جمهوری اسلامی در مقابل تمام دنیا نه تنها خودش را بلکه سوریه، یمن، لبنان، فلسطین، عراق و … را هم حفظ کرد، دستاوردی بیشتر از این؟ اما این دیگران هستند که چون نمی توانند اقتصاد را اداره کنند، ما به اینجا رسیده ایم.
وی ادامه داد: از زمانی که اسرائیل تشکیل شده تا ۲ سال قبل، فلسطینی ها با سنگ در مقابل این رژیم جنگیده اند، اما شهید سلیمانی در جنگ ۳۳ روزه لبنان، صهیونیست هایی که ارتش چهارم دنیا را دارند، را به خاک سیاه کشاند. در همین جنگ ۱۲ روزه صهیونیست ها با نوار غزه و فلسطین، دیدیم که نتانیاهوی برکنار شده، دست به دامان سازمان ملل شد که موشک های غزه غیرقابل تحمل است و باید آتش بس شود، اما این موشک ها را چه کسی داد، چه کسی ساخت و چه کسی رهنمود کرد؟
کسانی که علوم اسلامی را سواد نمی دانند به اسلام و امام توهین کرده اند
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع انتخابات و مناظراتی که برگزار شد، گفت: چرا کسی که می خواهد رئیس جمهور یک کشور شود، به جای ارائه برنامه می گوید چرا به من جناب نمی گویید؟ آن هم در یک کشور ۸۵ میلیون نفری که ام القرای اسلام است. آیا واقعا مطلب دیگری برای گفتن وجود ندارد و همه برنامه ها ارائه شده که این کاندیدا چنین مواردی را مطرح می کند؟ آقای کاندیدا شما آمده اید برنامه ارائه دهید نه اینکه دروغ بگویید و به دیگران توهین کنید؟
خسروی با اشاره به تخریب یکی از کاندیداها در خصوص سواد ایت الله رئیسی، اظهارکرد: آیا شما علوم اسلامی را علم و سواد نمی دانید؟ این حرف توهین به امام راحل، علما و اسلام است. یعنی چون شما در فلان دانشگاه درس خوانده اید، اقتصاد می دانید اما در علوم اسلامی اقتصاد نیست؟
وی افزود: متاسفانه بر اساس گفته این نامزد در یک کشور اسلامی، فلان دانشگاه خارجی تخصص اقتصادی دارد، اما در علوم اسلامی و دین اسلام که از هر دین و آیینی بالاتر و برتر است، تخصص اقتصادی وجود ندارد؟ در حالی که پیامبر(ص) در سخنانی می فرماید که؛ خدایا نان را بر ما مبارک کن، خدایا بین ما و نان فاصله نینداز که اگر نان نبود نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم. در این سخنان، نان مظهر اقتصاد است. اما آیا فقط شما شما تخصص دارید و اقتصاد می دانید و علوم اسلامی تخصص نمی خواهد؟ بدبختی ما اینست که اسلام را درست اجرا نکردیم که به اینجا رسیدیم.
وی ادامه داد: در حالی که فقط جمله “بسم الله الرحمن الرحیم” ۱۹ حرف دارد، اما کسی هست که برای همین یک جمله، ۱۹ جلد تفسیر نوشته است. در حالی که برخی آقایان حتی روخوانی قرآن را هم بلد نیستند. ما این کاندیداها را نفی نکرده و به آنها توهین نمی کنیم، اما می گوییم آنها هم توهین نکنند که البته این صحبت های آنها به دلیل فاصله گرفتن از اسلام است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شهدا وظیفه خود را انجام دادند و انقلاب را به مرز ۴۲ سالگی رسانند، ما هم باید امروز این نعمت را حفظ کنیم. اما حفظ این انقلاب که با ولایت به وجود آمده، هر روز به یک شیوه از جمله شرکت در دفاع مقدس و حمایت و پشتیبانی های پشت صحنه، دفاع از حرم و امروز هم با حضور در انتخابات است. همانطور که مقام معظم رهبری در ۲۹ بهمن ماه سال گذشته فرمودند که حضور دسته جمعی در انتخابات نور است و اگر انتخاب هم احسن باشد نور علی نور می شود.
در انتخابات شوراها بر اساس قوم و خویشی رأی دهیم ضرر می کنیم
خسروی یادآور شد: در ۲۸ خرداد وظیفه شرکت در انتخابات شوراها را هم نباید دست کم گرفت، چرا که بر اساس قانون اساسی شوراهای اسلامی از ارکان تصمیم گیری هستند و بر اساس اصل ۱۰۰ قانون اساسی هم این شوراها برای سرعت در پیشرفت امور اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … تعیین شده اند. اما در انتخاب شوراها هم باید ببینیم کدام کاندیداها موفق تر هستند و اگر رأی ما بر اساس قوم و خویشی و آشنایی باشد، ضرر خواهیم کرد.
وی اظهارکرد: انتخابات ریاست جمهوری نیز برای دوست و دشمن و برای همه مهم است. مردم نباید به خاطر ندانم کاری برخی مسئولان دلسرد شده و به خاطر نان و آب در انتخابات شرکت نکنند چرا که برای حفظ این نظام و انقلاب، هزاران شهید خون داده اند. اکنون هم مردمی که معتقد به قرآن، اسلام و خون شهدا هستند، باید بیایند و انتخاب اصلح داشته باشند.
ولایت مداری تنها در شعار نباشد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همه کاندیداها از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده و محترم هستند، اما ما یک رئیس جمهور می خواهیم. اولین ویژگی که در انتخاب رئیس جمهور باید به ان توجه کرد این است که باید به سراغ کسی رفت که به ولایت فقیه نزدیک تر است البته در عمل چرا که در شعار آسان است.
خسروی با اشاره به دروغگویی برخی کاندیداها، گفت: یکی از شعارهای خوب رئیس جمهور فعلی در سال ۹۲ این بود که در جمهوری اسلامی یک پرچم است و آن هم پرچم رهبری است. اما آیا او طی این ۸ سال به این گفته اش پایبند بوده است؟ بنده صراحتا می گویم که خیر معتقد نبوده است؟ همانطور که وقتی ترامپ گفت من برجام را پاره می کنم و مقام معظم رهبری هم در مقابل فرمودند که اگر کسی برجام را پاره کند، ما آن را آتش می زنیم. اما چه کسی گفت عده ای کنار منقل نشسته اند؟ در دیدارهیئت های مذهبی با مقام معظم رهبری، ایشان فرمودند که باید چکیده مذاکرات اعلام شود تا مردم در جریان باشند. اما رئیس جمهور که در سفر استانی گیلان بود، گفت مگر می شود اسرار مملکت رامنتشر کرد؟ بله درست است، نباید اسرار مملکت را منتشر کرد، اما چه کسی در همان ابتدای دولت گفت خزانه خالی است یا اینکه ذخیره گندم یکی از استان ها فقط برای سه روز است و زمینه تحریم های بیشتر را ایجاد کرد؟
اگر جریان دولت فعلی انتخاب شود مشکلات مضاعف خواهد شد
وی با تاکید بر اینکه نکند دوباره انتخاب خود را تکرار کنیم، گفت: مومن از یک سوراخ دوباره گزیده نمی شود، اگر کاندیدایی انتخاب شود که جریان دولت فعلی را داشته باشد، نه تنها مشکلی حل نخواهد شد بلکه مضاعف هم خواهد شد.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در زمانی که قرار بود برجام اجرا شود، ۲۸ شرط توسط شورای امنیت ملی، مجلس شورای اسلامی و همچنین مقام معظم رهبری برای اجرای آن گذاشته شد. یکی از شرط های مقام معظم رهبری در این خصوص این بود که، آقایان دولت برجام را اجرا کنید، ولی تعهدات متناظر و طوری باشد که یکی بدهید و یکی بگیرید. اما آقایان همه چیز را دادند و الان دنبال هیچی می دوند.
خسروی تصریح کرد: نمی گویم کسی از کاندیداها ولایت مداری ندارد، اما درجه ولایت مداری هر کدام متفاوت است، همانطور که مقام معظم رهبری در نماز میت دوست دیرین و ۶۰ ساله اش؛ آقای هاشمی رفسنجانی، جمله ما هیچ چیزی جز خوبی از او ندیدیم را نخواندند، اما همین جمله را برای شهید سلیمانی سه بار تکرار کردند.
کارنامه کاندیداها به برنامه هایشان اعتبار می بخشد
وی با تاکید بر اینکه شرط اول در انتخاب کاندیداها، ولایت مداری عملی آنهاست، افزود: در مناظرات تقریبا همه کاندیداها با برنامه آمدند، اما تجزیه و تحلیل تخصصی این برنامه ها برای هر کسی امکان پذیر نیست. اما آنچه که به برنامه کاندیداها اعتبار می بخشد، کارنامه و سوابق اوست.
مقایسه کارنامه رحانی و آیت الله رئیسی/ ایجاد دیوار بین مردم و مفسدین نه در پیاده روها
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کسی که می گفت؛ چنان می کنم که مردم به یارانه نیاز نداشته باشند، اکنون پس از واریز مرحله ۱۲۴ یارانه نتیجه گفته هایش این شده که در حالی که یک ریال به مبلغ یارانه ها اضافه نشده، اما از طرف دیگر قیمت ها طوری بالا رفته که ۴۵ هزار تومان یارانه، پول سیب زمینی و پیاز هم نمی شود. این یک نوع کارنامه است و نوع دیگر آن هم طوری است که در حالی که گفته می شد اگر فلانی بیاید، در پیاده روها دیوار می کشد، اما همه دیدند این دیوار کشیدن فقط تهمت و تخریب بود و به جای دیوار کشیدن در پیاده روها، بین مردم و مفسدین دیوار کشیده شد. در این مسیر قاضی، وکیل، دختر وزیر، برادر رئیس جمهور، برادر معاون رئیس جمهور و … هیچ تقاوتی ندارد و قانون به طور یکسان برای همه اجرا شد.
خسروی ادامه داد: در حالی که دیگران طی ۸ سال گذشته مردم را معطل مذاکره و اقتصاد را شرطی کردند، اما آیت الله رئیسی طی دو سال، ۲ هزار و ۴۰۰ واحد تولیدی، هزاران کارگر و هزاران میلیارد سرمایه مملکت را احیا کرد.
سکوت آیت الله رئیسی در برابر توهین ها و تخریب ها
وی اظهارکرد: در جریان مناظرات هم در حالی که برخی توهین می کردند، اما او در حالی که جواب هم داشت، اما مانند علی ابن ابی طالب(ع) سکوت کرد و مکر و حیله نکرد چرا که هدف وسیله را توجیه نمی کند. حتی به عنوان رعایت اخلاق انتخاباتی، دستور داد تا جلسات قوه قضائیه پوشش رسانه ای نشود.
دعوت ۲۲۰ نماینده مجلس از آیت الله رئیسی به خاطر مردم بود
خسروی با تاکید بر اینکه باید افراد را از روی همکاران و دوستان آنها شناخت، گفت: انتخابات یک روز است، اما آثار آن برای چندین سال است. چرا مردم در انتخاب خود دقت نمی کنند و بعدا گلایه می کنند که چرا برای حل مشکلات، مجلس و شورای نگهبان وارد نمی شوند؟ در حالی که مجلس دنبال ریل گذاری امور برای مردم است. اکنون هم اگر ۲۲۰ نماینده مجلس از آیت الله رئیسی برای حضور در انتخابات دعوت می کنند، برای شما مردم است.
انتهای پیام/۷ / ۳