امام جمعه موقت بیرجند:

راه شناخت جریان نفاق تطبیق رفتار با گفتار است/ فاصله انداختن بین امام و امت مهمترین محور جنگ نرم دشمن

حجت الاسلام رحیم آبادی فاصله انداختن بین امام و امت مهمترین محور جنگ نرم است، گفت: امروز باید آن قدر روشنگری کنیم تا جریان نفاق طبق گفته قرآن رسوا و ناامید شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین مهدی رحیم آبادی امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های امروز نماز جمعه اظهار کرد: دشمن سیاستش را به صورت نرم دنبال میکند و هیچ وقت نمیگویند ما دشمن هستیم.

وی با بیان اینکه از ابتدا دشمنی ها به صورت نرم بوده، افزود: در زمان امام حسین(ع) نیز ابتدا جنگ نرم بود که به جنگ سخت منجر شد.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: تخریب جایگاه امام از دیگر برنامه های دشمن است که به هر روشی دروغ، تهمت و مسائلی از این قبیل انجام میدهد.

حجت الاسلام رحیم آبادی عنوان کرد: در هر زمانی تخریب جایگاه امام به هر روشی وجود دارد و حال نیز دشمن به صورت نرم در چی تخریب جایگاه امام زمان است.

وی اظهار کرد: سواد رسانه داشتن یعنی سواد مقابله با اخبار را داشتن و به آیات قرآن عمل کردن.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: مسئله دیگری که دشمن دنبال میکند سطحی نگری کردن و عوام فریبی است که مردم فقط در دل مشکلات شخصی خودشان غرق شوند و از جامعه و پیرامون خود بیخبر باشند.

حجت الاسلام رحیم آبادی افزود: دشمن به روش های نرم در جنگ فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دخالت میکنند.

وی به جریان نفاق اشاره کرد و گفت: در جریان نفاق از ظرفیت اعتقادی مردم سوء استفاده میشود. در جریان کفر و شرک دیروز، امروز و فردا ابزار نظام این بزرگترین سپر را هیچ وقت رها نمیکند و تمام ضرباتی که اسلام و مسلمین خوردند از جریان بسیار خطرناک نفاق است‌.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: امروز تمام اقداماتی که این جبهه با هم تلاش دارند انجام دهند که به نحوی بین ما، امام و امت فاصله بیفتد یا برد حاکمیت اسلامی ما تقلیل پیدا کند و بارها در این خصوص اخبار مختلفی شنیدیم اما توجه به این نکات بسیار مهم است.

حجت الاسلام رحیم آبادی اظهار کرد: بیان واژه هایی از جمله حقوق بشر، حقوق کودک، آزادی و نشاط، مبارزه با تروریسم، شورای امنیت، اصلاحات، دموکراسی و بهداشت جهانی که توسط دشمن بیان میشود خیلی خوب است اما نکته اینجاست که دشمن به دنبال استفاده ابزاری برای کوبیدن ملتها از این واژه ها است.

وی افزود: بزرگ شعار جمهوری اسلامی نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی چه بهتر از این اما دشمن به دنبال منافع خود با استفاده ابزاری است.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه دشمن با فکر ناصواب خود قصد دارد با جنگ نرم بر مردم ما بتازد، تصریح کرد: نیازمند هوشیاری بسیار زیاد در این خصوص هستیم.

حجت الاسلام رحیم آبادی بیان کرد: دشمن با استفاده از کلماتی که جنبه حق دارد به فکر اضمحلال امت ها و از بین بردن پیوند بین امت و امام هر عصری است.

وی به کلمه اصلاحات اشاره و تاکید کرد: از دیگر کلاه هایی که دشمن در کشور ما با استفاده از کلمه اصلاحات بر سر کشور گذاشت این بود که عده ای با شعار اصلاح و اصلاح کردن  تیشه به ریشه فرهنگ، عفت و اقتصاد زدند چون اینها نرم بودند تشخیص سخت بود.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: انتظار برای امام عصر(عج) بزرگترین ثواب را دارد.

حجت الاسلام رحیم آبادی گفت: خطری که در جنگ نرم وجود دارد این است که این جنگ احساس نشود نکنند و اگر مردم تیز بین بودند و احساس کردند باور نکنند؛ مثلا مشکلاتی که در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، تحریم، فضای مجازی آلوده نمونه ای از جنگ نرم است  و همین خطر جدی است که اگر این شد و باور جنگ نشد این جنگ ترکیبی، روانی و فضا سازی به جایی خواهد رسید که توطئه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بر علیه ما انجام میدهند.

وی تصریح کرد: امروز “هل من ناصر ینصرنی” امام عصر در جنگ نرم به گوش میرسد که باید با ابزارهایی که داریم آگاه سازی کرد و آنقدر روشنگری انجام داد که این جریان بیچاره، مایوس و ناامید شود.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: درست است که دولت و قوای سه گانه انقلابی داریم اما بعضی هایی هنوز هم در کشور هستند در زمان پیامبر (ص) هم بودند و راه مقابله با اینها بصیرت و آگاهی داشتن و امانت را به دست اهلش دادن است.

حجت الاسلام رحیم آبادی بیان کرد: گره هایی که بر سر راه مسیر پر تلاطم رو به رشد انقلاب اسلامی است را باید تسهیل و باز کرد و الحمدلله این مسیر با نهایت قوت و قدرت جلو میرود.

وی با بیان اینکه راه شناخت جریان نفاق تطبیق رفتار با گفتار است، افزود: دوره شعار تمام شده و لازم است هم مردم و مسئولان عناصر نفوذ را بشناسند معرفی کنند تا اینهایی که لیس من اهلک هستند از بدنه ملت جدا شوند تا کار با سرعت پیش برود.

امام جمعه موقت بیرجند به پرتاب ماهوره خیام اشاره و عنوان کرد: این اقدام یکی از برکات بین پیوند امام و ملت اسلامی است که بی اثر شدن تحریم های غربی را نشان میدهد و این اقدام توانست ما میتوانیم را برای چندمین بار به رخ دشمن بکشد و برای خودمان اثبات کند.

حجت الاسلام رحیم آبادی به ۲۱ مرداد روز صنایع کوچک اشاره و تصریح کرد: مشکل اشتغال داریم و اگر اقتصاد را میخواهیم رونق دهیم مسئولان و مردم باید به این نکته توجه کنند که دارند.

وی خطاب به جوانان، اظهار کرد: اشتغال با پشت میزنشینی محقق نمی شود و این اشتباه محضی است که غربی ها به ما دیکته کردند؛ اشتغال یعنی نقش آفرینی و مجاهدت در عرصه هایی که ولی ما بخواهد و علاقه داشته باشیم.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: باید به به سمت و سوی بنگاه های کوچک اقتصادی پیش برویم و آموزش های لازم را در این خصوص ببینیم مسئولین نیز کمک کنند که به زودی شاهد رشد این بنگاه ها باشیم.

حجت الاسلام رحیم آبادی عنوان کرد: ۲۳ مرداد پایان جنگ ۳۳ روزه و پیروری لبنان است که جای تبریک دارد و روزی که دیر نیست ان شاءالله پیروزی کامل اینها را ببینیم.

وی خاطرنشان کرد: ۲۶ مرداد سالروز بازگشت قهرمانانه آزادگان است و اینها قطراتی از برکات امام عادل و زمینه ساز امام عصر ما است.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه مسئولان کم کار داشتیم، افزود: اما امروز به حُسن انتخاب شما و دعای امام عصر (عج) بودند امروز جریان انقلاب اسلامی با نهایت تلاشی که می کند قطعا روزهای بسیار روشنی در حوزه فرهنگ، اقتصاد و و بین الملل خواهیم دید.

انتهای پیام/۱۲۷