امر به معروف و نهی از منکر ، پاسداری از فرهنگ انسانیت است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی : تمامی امور اقتصادی، نظامی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه مشروط به فرهنگ انسانی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در نشست شورای استانی امر به معروف و نهی از منکر استان با تأکید بر فراهم کردن هر چه بیشتر زمینه امر به معروف و نهی از منکر گفت: جایگاه نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه حمایت از مظلوم و برخورد با ظالم است که خود مصداق این فرضیه واجب است.
قائم مقام ستاد امر به معروف کشور هم گفت: مسئولان شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان‌ها را باید امامان جمعه آن مشخص کنند و همه باید نسبت به این دو فریضه واجب حساس باشیم.
هاشمی گلپایگانی افزود: از همه آحاد مردم دعوت میشود در هر حیطه‌ای که تخصص دارند، تشکل مردمی راه اندازی کنند.
به گفته وی ستاد‌های امر به معروف مجوز لازم را برای این تشکل‌های صادر می کند و دستگا ه قضایی موظف به به حمایت است و باید شعبه ویژه جهت حمایت آن‌ها داشته باشد.
حجت الاسلام نسائی زهان دادستان مرکز استان هم با اشاره به ورود ۱۵۵ هزار پرونده در سال گذشته به دستگاه قضایی گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر به درستی انجام میشد تعداد تخلفات و پرونده‌ها بسیار کمتر بود.
خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار نیز خانواده و اموزش و پرورش را از مهمترین نهاد‌های امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: اگر بخواهیم این فریضه را ریشه دارو پایدار کنیم باید در خانواده‌ها بیشتربه آن توجه شود.
آینه دار مدیر کل صدا وسیمای استان هم خراسان جنوبی را از استان‌های موفق در حوزه امر معروف و نهی از منکر دانست و گفت: با وجود ۱۵۰ شبکه فارسی زبان معاند و فعالیت شبانه روزی آن‌ها علیه فرهنگ ما، همه باید در مسئله امر به معروف حساس باشیم.
واقعی مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز گفت: این نگاه باید تغییر کند که فقط افراد خاص مسئول امر به معروف هستند بلکه باید به عنوان یک وظیفه همگانی انجام شود.
انتهای پیام /۳