دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی:

امر به معروف و نهی از منکر دولتی صرف نیست/ لزوم اجرای امر به معروف و نهی از منکر توسط همه قوا تحت امر ولایت

سردارقاسمی گفت: امر به معروف و نهی از منکر بر محور ولایت فقیه است و این دولتی صرف نیست بلکه قانون امر به معروف و نهی از منکر همه دستگاه ها را در شورای امر به معروف استان، شهرستان و کشور سهیم کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکرخراسان جنوبی در دیدار ائمه جمعه استان با نماینده ولی فقیه در استان به مناسبت آغاز ماه محرم و دهه امر به معروف و نهی از منکر ، اظهار داشت: در ستاد امر به معروف و نهی از منکر کارهای زیادی انجام می شود که برخی کارها زیربنایی است و چند سال بعد جواب می دهد.
وی با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر بر محور ولایت فقیه است افزود: آنچه امروز در کشور جا افتاده و اجرا می شود، امر به معروف و نهی از منکر دولتی صرف نیست بلکه باید همه قوا تحت امر ولایت، امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهند و قانون امر به معروف و نهی از منکر، همه دستگاه ها را در شورای امر به معروف استان، شهرستان و کشور سهیم کرده است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر امام محوری است، امام جمعه مرکز استان، شهرستان و بخش است البته در این قانون برای بخش ها ستاد امر به معروف پیش بینی نکرده است که پیگیری کردیم. تکلیف برعهده همه است اما چون امام جمعه در رأس امور قرار دارد، مسئول قرارگاه فرهنگی آن بخش یا شهر است.
قاسمی با بیان اینکه امر به معروف بر محور مردم است، گفت: همه نیروها در ستاد امر به معروف و نهی از منکر مردمی هستند و کادر ثابتی ندارد. کار ستاد، مسجد محوری است و شورای امر به معروف در مساجد بر محوریت امام جماعت شکل می گیرد و نیز مسئول محوری است، همه مسئولین و مدیران دستگاه ها در برابر امر به معروف و نهی از منکر در مجموعه شان مسئول هستند.
وی افزود: موضوع رسانه، فضای مجازی، کار مردمی، ترویج و تجلیل از الگوهای موفق و کارهای علمی و پژوهشی، برنامه های شاخص امسال است و محور کار ما در همه سرفصل ها بر مبنای فرمایشات پیامبر اسلام و ائمه و امامین انقلاب است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با بیان اینکه هیئت های مذهبی امسال در فضای باز و بسته دنبال می شود افزود: میزان حضور جمعیت در فضای باز یک سوم و فضای بسته یک چهارم جمعیت ابلاغ شده است. همچنین امروز هیئت های مذهبی توجیه می شوند و سالن های ورزشی و مدارس نیز در اختیار هیئت ها قرار می گیرد.
قاسمی با اشاره به لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی در هیئت های عزاداری محرم و صفر ادامه داد: امسال هیئت ها می توانند در محله خودشان، بر سر مزار شهدا، قبور اموات و درب منازل که نذورات دارند دور بزنند اما دید و بازدید های دیگر مانند از روستا به روستای دیگر یا از محله به محله ای دیگر ممنوع شده است. وظیفه ما امر به معروف است و بنا نداریم همچون گذشته عزاداری کامل بگیریم.
وی همچنین به ائمه جمعه و هیئت های عزاداری توصیه کرد : پخش موسیقی در هیئت ها ممنوع شده و به منظور برگزاری هیئتی با نظم، تنها با یک طبل امکان پذیر است. زنجیر زنی اشکالی ندارد اما سازها، تار و تنبورها و سنج ها ممنوع است.
انتهای پیام/۷
۷