مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی خبر داد:

امسال ۳۸ نفر از طریق آزمون استخدامی در اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی به کارگیری خواهند شد

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: در سال جاری از طریق آزمون استخدامی 38 نفر در اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی جذب و بکارگیری خواهند شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دکتر علیرضا رفیعی پور مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی در دیدار با نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با تبرکی سال نو و ولادت امام علی(علیه السلام) طی گزارشی به عملکرد این سازمان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: با ایجاد سلامت رشد اقتصادی و پایداری ایجاد می شود و یکی از بخش‌های فعالیتی این اداره نظارت بر حوزه‌های تعریف شده است.

وی بااشاره به اینکه در حال حاضر ۱۸۴ نفر کارشناس و متخصص در بخش‌های مختلف این اداره‌کل فعالیت دارند، گفت: در سال جاری از طریق آزمون استخدامی ۳۸ نفر در اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی جذب و بکارگیری خواهند شد.

رفیعی پور با بیان این مطلب که در طی سال گذشته با تدابیر صورت گرفت هیچ مورد بیماری آنفولانزا گزارش نشده است، تصریح کرد: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری‌های دام در سال گذشته ۹۰۰ هزار دز واکسن تب برفکی در بین مراکز توزیعو دام‌ها واکسینه شدند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی در ادامه افزود: در سال جاری برای پیشگیری از بیماری‌های احتمالی در بین دام و طیور نیاز به ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای خرید واکسن داریم که امیدواریم مسئولان استان در این راستا همکاری‌های لازم را داشته باشند.

وی به پروژه احداث آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی در بیرجند اظاره کرد و گفت: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی این پروژه ۶۰ درصد است و که با تکمیل آن تخحصصی‌ترین آزمایشگاه شرق کشور در مرکز استان فعال می شود.
انتهای پیام/۶