مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی خبر داد

امضای تفاهم‌نامه بسیج دانشجویی با قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) برای جذب دانشجویان نخبه

صلاحی از امضای تفاهم نامه بسیج دانشجویی با قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) در راستای جذب دانشجویان و فارغ التحصیلان نخبه دانشگاهی استان برای پروژه های این قرارگاه در خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش خاورستان، ابوذر صلاحی امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان با اشاره به تفاهم نامه مشترک بسیج دانشجویی با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) کشور در جهت حل مسائل انقلاب، گفت: براساس این تفاهم نامه مقرر شده است، براساس رویکرد جدید بسیج دانشجوی که «مسئله محوری» است در زمینه های مختلفی با قرارگاه همکاری شود.
وی افزود: مهمترین زمینه همکاری با قرارگاه خاتم الانبیا(ص)، شناسایی و معرفی دانشجویان متخصص، متعهد و بومی استان براساس نیاز قرارگاه برای جذب در پروژه های استانی که قرارگاه در خراسان جنوبی بزودی شروع خواهد کرد، است.
مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: طبق تفاهم نامه مقرر شده است که دانشجویان نخبه، متخصص و متعهد در حوزه های معدن، عمران و رشته هایی که قرارگاه نیاز خواهد داشت، به آنها معرفی کنیم تا قرارگاه براساس دستورالعمل های داخلی خود این جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی را بکارگیری کند.
صلاحی به تاکیدات مقام معظم رهبری بر ارتباط هر چه بیشتر صنعت با دانشگاه اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه باعث خواهد شد تا رفت و آمد و ارتباط صنعت و معدن با دانشگاه بیشتر شود و انگیزه بیشتری در دانشجویان برای خلق ابتکار و ایده های جدید به وجود آید.
وی گفت: همچنین دانشجویان نخبه رشته های مورد نیاز قرارگاه را برای گذراندن دوره کارآموزی به قرارگاه معرفی خواهیم کرد که این باعث خواهد شد تا دانشجویان با کار کردن در محیط واقعی آشنا شوند و زمینه ای برای جذب آنها نیز خواهد بود.
مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی معرفی هسته های مسئله محور بسیج دانشجویی به قرارگاه خاتم را از دیگر محورهای تفاهم نامه دانست و گفت: هسته های مسئله محور بسیج دانشجویی برای حمایت از تولید ملی و جهش تولید به قرارگاه کمک خواهند کرد.
صلاحی، بازدید اساتید دانشگاه‌های استان از پروژه های بزرگ و کلان قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در کشور در قالب اردوهای «راهیان پیشرفت»، همکاری با قرارگاه در برگزاری نمایشگاه و کارگاه های آموزش مجازی در دانشگاهها در حوزه رشته های تخصصی و کمک به قرارگاه در ساخت محصولات چند رسانه ای توسط دانشجویان را از دیگر بندهای این تفاهم نامه عنوان کرد و گفت: عملیات اجرایی این تفاهم نامه به محض مستقر شدن رسمی قرارگاه در استان آغاز خواهد شد.
وی تاکید کرد: امید است که با ظرفیت دانشجویان متخصص و نخبه ای که در استان داریم و ظرفیت بالای قرارگاه خاتم الانبیا(ص)، تعداد زیادی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی استان در رشته های مورد نیاز قرارگاه از جمله معدن و عمران جذب شوند.
مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی به ظرفیت بالای معادن استان و از طرفی اشتغال پایین در حوزه معدن و بی انگیزه بوده دانشجویان رشته های معدن اشاره کرد و گفت: امید می رود که این تفاهم نامه بتواند طی دو سه سال آینده تاثیر خود را بر روی بخشی از جامعه دانشجویی نخبه استان بگذارد و باعث ایجاد انگیزه در سایر دانشجویان برای کار و تلاش بیشتر شود.
بهره مندی ۱۸۰۰ دانش آموز از آموزش جهادی دانشجویان
صلاحی همچنین به برخی دیگر از اقدامات بسیج دانشجویی استان در ایام تابستان امسال اشاره کرد و گفت: سالهای گذشته در تابستان بسیج دانشجویی استان ده ها گروه جهادی به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته برای انجام کارهای جهادی اعزام می کرد اما امسال بدلیل شرایط موجود و ویروس منحوس کرونا این امکان مقدور نبود.
وی گفت: دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان استان امسال اردوی جهادی تابستان خود را به شکل دیگری اجرایی کردند که مورد استقبال و تقدیر مسئولان استان نیز قرار گرفت.
مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی با بیان اینکه در تابستان ۹۹ تعداد ۱۹۰ نفر از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان در قالب اردوهای جهادی به روستاهای دوردست در سراسر استان برای کمک به دانش اموزانی که در دوران کرونا بدلیل نداشتن امکانات تدریس مجازی از درس بازمانده بودند، اعزام شدند، گفت: ۱۸۰۰ دانش آموز خراسان جنوبی از خدمات آموزشی این گروه های جهادی در تابستان بهره مند شدند.
صلاحی گفت: دانشجویان جهادی در این اردوی یک و نیم ماهه تاثیر زیادی بر روی یادگیری دانش آموزان داشتند به طوری که ۴۰ دانش اموز مردودی با تلاش دانشجویان در تابستان یادگیری انها تکمیل و به پایه بالاتر راه پیدا کردند.
وی به برخی خاطرات بیادماندنی دانشجویان در این اردو اشاره کرد و افزود: برخی از دانشجویان جهادی ما انقدر علاقه مند به کار تدریس در این روستاها بودند که مدتی را در روستا بیتوته کردند و برخی ها کیلومترها راه را با ماشین شخصی هر روز رفت و آمد می کردند.
مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی ضمن تقدیر از فعالیت یک و نیم ماهه دانشجویان جهادگر دانشگاه فرهنگیان برای تثبیت یادگیری دانشجویان مناطق محروم استان در ایام تابستان ۹۹ گفت: کار این دانشجویان آنقدر ارزشمند و بااخلاص بود که اداره کل آموزش و پرورش استان خواهان ادامه این طرح برای مناطقی که به شبکه اینترنتی شاد دسترسی ندارند، است.
صلاحی به بخشی از فعالیت های جمعیت امام حسن(علیه السلام) بسیج دانشجویی استان نیز اشاره کرد و گفت: این گروه دانشجویی نیز طی یک اقدام جهادی در ایام تابستان هر دانش آموز نیازمند به تلاش بیشتر در مناطق حاشیه شهر بیرجند را به چند دانشجو وصل کردند که با ارتباط گیری تلفنی و مجازی پیگیر تحصیل آنها هستند.
انتهای پیام/۴