طی مراسمی انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه بین بهزیستی و ثبت احوال خراسان‌جنوبی

تفاهم‌نامه همکاری طرح غربالگری، تشخیص و مداخله زود هنگام شنوائی نوزادان بین بهزیستی و ثبت احوال خراسان جنوبی به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، پیش از ظهر امروز با حضور علیرضا مهرآور مدیر کل ثبت احوال و علی عرب نژاد مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی تفاهم نامه همکاری طرح غربالگری، تشخیص و مداخله زود هنگام شنوائی نوزادان به امضا رسید.
علیرضا مهرآور مدیر کل ثبت احوال استان خراسان‌جنوبی در این جلسه، گفت : مشارکت در طرح هایی که مردم از آن منتفع می‌شوند از سوی مجموعه ثبت احوال استان مورد استقبال واقع شده و این روند در آینده نیز ادامه خواهد یافت.
وی افزود: بدست آوردن آمار دقیق جمعیتی مستلزم رصد مهاجرت بوده و می‌بایست ثبت نشانی در سامانه ثبت نشانی سازمان ثبت احوال کشور بیش از گذشته فرهنگ سازی شده و در دستگاه‌های اجرائی مورد تاکید قرار گیرد.
مدیر کل ثبت احوال استان خراسان‌جنوبی بیان کرد: ثبت نام در این سامانه رایگان بوده و در صورت تغییر آدرس محل سکونت، می بایست آدرس جدید در آن درج شود.
علی عرب نژاد مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی نیز ضمن قدردانی از همکاری مجموعه ثبت احوال استان، این همکاری را موجب شناسایی نوزادان دارای مشکل شنوائی در سطح استان دانست و ابراز امیدواری کرد که با ادامه این مسیر مشکل افراد در کمترین زمان ممکن شناسائی و درمان شود.
انتهای پیام/۱۲۷