رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان:

املاک بنیاد مستضعفان به نیازمندانِ متصرف، رایگان واگذار می‌شود

رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت: املاک بنیاد مستضعفان که در تصرف نیازمندان و محرومان باشد بر اساس قواعد و قوانین تعریف شده به صورت رایگان به آنها واگذار می‌شود.

به گزارش خاورستان، سید صولت مرتضوی امروز(شنبه) در نشست تعیین تکلیف مالکیت متصرفان املاک بنیاد مستضعفان در تاکستان که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در واگذاری املاک بنیاد علوی اصلاحاتی انجام شد البته این اصلاح براین اساس صورت گرفته است که غاطبه کسانی که بنیاد با آنها طرف است را عموم مردم تشکیل می‌دهند؛ لذا با توجه به اینکه بنیاد مستضعفان نگاهش حمایت از محرومان بوده از این رو ریاست بنیاد در مقاطع و مواقع مختلف تصمیمی اتخاذ کرده‌اند که به نفع محرومان باشد.
وی ادامه داد: این بنیاد تلاش کرده در تصمیم‌های خود براساس نفع و صلاح مردم اقدام نماید؛ البته در مواجه با مردم دو شیوه را می‌توانیم پیش روی خود قرار دهیم که یکی جود است و دیگری عدالت؛ براساس سفارش و توصیه امام صادق(ع) عدل بهتر از جود است چراکه عدل عمومی است و عدالت را برای عموم مردم شامل می‌شود.
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان تصریح کرد: بنیاد مستضعفان نیز همانطور که از نامش پیداست محلی برای خدمت به مستضعفان است؛ از این رو هرچه درآمد داریم برای محرومان اختصاص می‌دهیم که نوع عملکرد این بنیاد در ایام کرونا قسمتی از اجرای این سیاست است.
وی افزود: در خصوص املاک بنیاد علوی تصمیم بر این است که به معترضان براساس ضوابط واگذار شود اما سایر املاک دارای سه بخش است؛ یک دسته متصرفانی هستند که بضاعت مالی مناسب دارند که امکان واگذاری املاک با قیمت کارشناسی وجود دارد.
مرتضوی عنوان کرد: دسته دوم متصرفانی هستند که بضاعت مالی آنها حدی میان نیازمندان و متمولان است که برای این دسته نیز با ۵۰ درصد قیمت کارشناسی واگذاری داریم و دسته سوم نیز متصرفانی هستند که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند که از محل قانونی این واگذار را انجام خواهیم داد.
وی بیان کرد: ما در بنیاد مستضعفان به دنبال آن هستیم تا املاک را با شیوه عادلانه به مردم واگذار کنیم از این رو برای تعیین تکلیف قانونی متصرفان املاک در تاکستان لازم است دفتری تشکیل شود تا مدارک متصرفان را جمع آوری و هر یک را در قالب پرونده‌ای فراهم کند تا درخواست‌ها مورد بررسی قرار گیرند.
این مقام مسئول ابراز کرد: در بررسی‌ها دستگاه‌های مختلف همچون بهزیستی، شهرداری، اداره ثبت املاک، فرمانداری، جهاد کشاورزی، کمیته امداد امام(ره)، اداره کار و سایر دستگاه‌های مرتبط به تشخیص فرماندار عضو خواهند بود تا نسبت به بررسی پرونده‌ها و ارسال آن به تهران برای بررسی و تصویب مالکیت اقدام شود.
وی تصریح کرد: براساس بررسی‌ها و بیان افراد مختلف اغلب متصرفان زمین‌ها در تاکستان را کسانی تشکیل می‌دهند که جزو اقشار متمول جامعه نیستند از این رو بنیاد مستضعفان نیز با نگاه عادلانه و قانونی به دنبال حل مشکل مردم است.
مرتضوی در پایان اعلام کرد: براین اساس تا ۳۰۰ متر زمین مسکونی، تا هزار و ۵۰۰ متر زمین کشاورزی و تا ۳۰ متر زمین تجاری را به صورت رایگان به مردم واگذار می‌کنیم. همچنین از ۳۰۰ تا ۵۰۰ متر زمین مسکونی با ۱۰ درصد قیمت کارشناسی و بیش از ۵۰۰ متر با اِعمال ۱۰ درصد تخفیف در قیمت کارشناسی واگذار می‌شود.
انتهای پیام/۴
صبح‌قزوین