همرزم شهید سلیمانی:

امنیتی بی بدیل در شرق کشور با حضور سردارسلیمانی/ سرداری هم رکاب با سربازان در تمام جبهه های دفاع

آخوندی گفت: سردار سلیمانی فردی بود که در تمام جبهه های دفاع بعد از انقلاب اسلامی حضور داشته و این حضور او در همه عرصه ها امنیتی بی بدیل ایجاد کرده است.

محمدولی آخوندی هم رزم شهید سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: سردار سلیمانی ویژگی‌های منحصر به فردی داشت به طوری که متواضع بود و همیشه با هم رزمان خود همدل و همراه بود.

وی افزود: سردار دل ها در صحبت کردن با دیگران جملات کوتاه، متین و با وقار طوری جواب می داد که هیچ کس از وی کدورتی به دل نمی‌گرفت.

هم رزم شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: هیچ گاه حس غرور نداشت و با نگاه اینکه فرمانده ویک مقام بالاتر است به سربازان و افرادی که زیرمجموعه او بودند نگاه نمی‌کرد.

آخوندی با بیان اینکه سردار سلیمانی را خوبتر از خودم می شناسم، گفت: علاوه بر دوستی و همرزمی که با هم در جبهه سال های بسیاری در منطقه سیستان و بلوچستان با هم بودیم اما متاسفانه توفیق حضور در کنار ایشان برای دفاع از کشورهای مظلوم نبود.

وی بیان کرد: در یک دیداری که با حضور رهبر انقلاب بود یکی از فرماندهان فرزند شهیدی را از صندلی بلند کرد تا خود در جای وی بنشیند اما سردار سلیمانی با کمال ادب به این فرمانده فهماند که خود بر روی زمین بنشیند واین گونه انسان‌ها همانندی ندارند.

این جانباز عرصه دفاع مقدس ضمن تاکید بر اینکه شهید سلیمانی جناح گرا نبود، افزود: این شهید بسیار ولایت مدار بود و نه تنها مطیع امر امام خامنه ای بود بلکه همیشه حب اهل بیت علیه السلام را در سینه داشت.

آخوندی یادآورشد: این شهید به درجه بالایی از تقوا رسیده بود به طوری که هیچ گاه غیر از خدا را نمی‌دید و در پی رقابت برای رسیدن به شهادت بود.

وی گفت: سردار سلیمانی چیزی دیده بود و طوری شیفته خدا بود که در قلب، وجود و لحظه لحظه زندگی اش وجود لایزال پرورگار را حس می‌کرد و این طور شد که در ذهن، قلب و جان انسان ها نفوذ کرد.

این همرزم شهید سلیمانی با اشاره به این‌که سردار سلیمانی انسانی بود که در مشورت در تمام امور همه چیز را در نظر می‌گرفت، گفت: در منطقه‌ی سیستان وبلوچستان قرار بود عملیاتی با فرماندهی سردار سلیمانی برگزار شود که ایشان برای این عملیات از همه نظرخواهی کرد و در پایان تصمیمی گرفت که گفتار همه در آن لحاظ شده بود و این نشان دهنده درایت بالای این شهید دارد.

آخوندی توجه به هم‌رزمان را از ویژگی های شخصیتی این شهید عنوان کرد و افزود: این فرمانده دلاور هیچ گاه تک روی و خودبینی نمی کرد از این رو همه شیفته وی می شدند.

وی به خاطره ای از حضور سردار سلیمانی در منطقه نهبندان اشاره کرد و گفت: در اکیپ انصارالرضا علیه السلام خدمت می کردیم که خبردادند سردار سلیمانی برای بازدید به این منطقه می آیند ما گروهی برای استقبال آماده کردیم ایشان با یک تویوتای خرابی و با یک راننده خیلی معمولی وارد شدند به طوری که گروه تشریفات اصلا متوجه آمدن سردار نشدند و بعد از مدتی گروه استقبال گلایه داشتند چرا فرمانده نمی آید و بعد متوجه حضورسردار درمیان خودشان شدند.

این همرزم شهید سلیمانی عشق نسبت به ولایت را دلیل سردار قلبها شدن سردار سلیمانی دانست و افزود: به قدری این شهید گرانقدر عاشق اهل بیت علیه السلام بود و ارتباط قلبی با آنها داشت که تا نامی از ائمه خصوصا حضرت زهرا سلام الله می شد گریه می کرد.

آخوندی اظهارکرد: نزدیک بودن سردار سلیمانی به خداوند و ولایت دلیل نفوذ وی در قلب های مردم جهان شد و هر کسی که همه زندگی اش خداوند باشد پروردگار نیز به وی نصرت می دهد و او را عزیز می کند.

وی با بیان این‌که سردارسلیمانی دلبسته این دنیا نبود و به این دنیا تعلق نداشت، گفت: هرگاه این گونه زندگی کنیم و خود را مسافر این دنیا بدانیم و به دنیای کوچک این دنیا دل نخواهیم بست و رستگار خواهیم شد.

این جانباز عرصه دفاع مقدس به اقدامات شایسته سردار سلیمانی در کرمان اشاره کرد و گفت: آبادانی باغ‌های پسته رفسنجان یکی از اقدامات برجسته سردار برای این منطقه بود به طوری که به همه مردم آن منطقه چاه و سهم آب داد.

آخوندی ادامه داد: تمام اشرار سیستان وبلوچستان با سخنان نرم و سازنده سردارسلیمانی مجاب به امنیت شدند و این سردار به آنها امان نامه داد.

وی اظهارکرد: تیپ انصارالرضا علیه السلام بیرجند داخل عمق کویرعملیاتی انجام می داد شرایط جنگی بود و از طریق هلی کوپتر امداد رسانی می‌شد و ما با اشرار مقابله می کردیم؛ من در لشکر ثارالله بودم در این شرایط سردار سلیمانی با شجاعت تمام با یک راننده و ماشین لنکروس به نسبت کهنه شتابان آمد. لباس سردار از ما خاکی تر و ماشین وی از ماشین ما بدتر بود  که این نشان دهنده شجاعت بی نهایت سردار است.

این همرزم شهیدسلیمانی با بیان اینکه کشورهای لبنان، سوریه، افغانستان و عراق مدیون مجاهدت های سردار سلیمانی هستند، افزود: به قدری سردار سلیمانی بی نهایت مجاهد خستگی ناپذیر بود که دشمنان بی نهایت از وی هراس داشتند.

آخوندی ادامه داد: آمریکا مسئول حفاظت از عراق بود اما در این کشور ناامنی ایجاد کرد و سردارسلیمانی که مهمان آنها بود را در نهایت بزدلی به شهادت رساندند.

وی شهادت سردار سلیمانی همانند شهادت امام حسین علیه السلام مظلومانه دانست و افزود: در کربلا نیز لشکر یزید با نهایت نامردی و بزدلی مهمان کشی کردند اما هر روز امام حسین علیه السلام در عالم عزیزتر و گرامی تر می شود.

آخوندی تصریح کرد: سردارسلیمانی علاوه بر حضور بی نظیر در فرماندهی جنگ، تلاش های بی وقفه ای در امنیت داخل کشور ازجمله منطقه شرق کشور کرد و بعد به کشورهای مسلمان جهان امنیت داد. این گونه می شود که این فرد در قلوب مردم رخنه پیدا می کند و عزیز می گردد.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی خود را مدیون خون هم رزمان خود می دانست و همیشه با تواضع و فروتنی از خانواده شهدا دلجویی می‌کرد.

انتهای پیام/ ۵