امنیت‌آفرینی با بازگشایی پایانه گمرکی مرز یزدان/ فرماندار زیرکوه: مشکلات راه‌اندازی این پایانه با دستورات رئیس دستگاه قضا سریع‌تر برطرف می‌شود

فرماندار زیرکوه با اشاره به حضور و دیدار آیت‌الله رییسی از پایانه گمرکی یزدان گفت: نقش رییس دستگاه قضا در راه‌اندازی سریع و مجدد پایانه گمرکی یزدان بی بدیل است؛ مسلماً مشکلات و یا مسائل موجود در این پایانه با مصوبات و دستورات ایشان سریع‌تر برطرف می‌شوند.

به گزارش خاورستان، محمدحسین عربشاهی در گفت‌وگو با دانا، با اشاره به ضرورت بازگشایی پایانه گمرکی یزدان در نقطه مرزی شهرستان زیرکوه اظهار داشت: پایانه گمرکی یزدان از قدیم الایام مشغول به فعالیت بوده لذا از زیرساخت‌های مناسب و مطلوبی برای صادرات و واردات کالا و همچنین عبور و مرور مسافران برخوردار است.
وی گفت: از دیگر مزیت‌های بازگشایی مجدد پایانه گمرکی یزدان می‌توان به ایجاد اشتغال پایدار برای مردم شهرستان زیرکوه و قائنات اشاره کرد.
فرماندار شهرستان زیرکوه خاطر نشان کرد: بازگشایی پایانه گمرکی یزدان در نقطه صفر مرزی با افغانستان، موجب امنیت بیشتر در این منطقه می‌شود و همچنین تعامل و ارتباط ما با کشور دوست و همسایه افغانستان را بیشتر از گذشته می‌کند.
عربشاهی با اشاره به جایگاه منحصر به فرد پایانه گمرکی مرزی یزدان به لحاظ جغرافیایی گفت: این پایانه مجاور با استان‌های فراه و هرات افغانستان است لذا با این دو استان افغانسان می‌توانیم مراودات اقتصادی و تجاری بیشتری برقرار کنیم.
وی با اشاره به مزیت‌های اقتصادی بازگشایی این پایانه گمرکی مرزی تصریح کرد: در صورت راه اندازی مجدد پایانه گمرکی یزدان، از فشار کاری و حجم مبادلات محور‌های مرزی دوقارون و ماهی رود کاسته می‌شود و در عین حال می‌توانیم از افغانستان محصولات کشاورزی وارد کرده و خودرو‌های صنعتی و سواری خود رابه این کشور صادر کنیم.
فرماندار زیرکوه با اشاره به حضور و دیدار آیت الله رییسی، رییس قوه قضاییه از پایانه گمرکی یزدان گفت: نقش رییس دستگاه قضا در راه‌اندازی سریع و مجدد پایانه گمرکی یزدان بی‌بدیل است؛ مسلما مشکلات و یا مسائل موجود در این پایانه با مصوبات و دستورات ایشان سریع‌تر برطرف می‌شوند.
عربشاهی درپایان تصریح کرد: بازدید آیت الله رییسی از پایانه گمرکی یزدان پتانسیل خوبی بود که حتما کمک زیادی به راه‌اندازی مجدد این مجموعه خواهد کرد و برکات فراوانی دربر خواهد داشت.
انتهای پیام/۴