نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

امنیت جمهوری اسلامی ایران قابل قیاس با دیگر کشورها نیست

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه امنیت شانسی نیست بلکه یک محصول و دستاورد است، گفت: امنیت جمهوری اسلامی ایران قابل قیاس با دیگر کشورها نیست و این امنیت یک محصول ایرانی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی امروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده مرکز آموزش ۰۴ بیرجند، اظهار کرد: ویژگی هایی که در نیروهای مسلح زمان بعثت پیامبر (ص) وجود داشته و بازوی پیامبران بودند و بعدها بازوی اوصیا شدند، امروز در نظام جمهوری اسلامی ایران نیز وجود دارد.
وی با بیان اینکه امور نظامی در جنبه های رفاهی و تهاجمی، کارشان با ضابطه است، افزود: کاربرد نیروهای نظامی در کارشناسی و اذن الله است و مانند چاقوی جراحی می‌ماند که کاربرد مهمی دارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: بین نیروهای نظامی و کسانی که به اصطلاح ورزیده هستند اما عقل و دین ندارند، تفاوت وجود دارد.
آیت الله عبادی با بیان اینکه دشمن امروز دنیا، هیچ منطقی ندارد، تصریح کرد: سلاح نیروهای نظامی حافظ جان و مال مردم است و برای امنیت آنها استفاده می‌شود در صورتی که دشمن از سلاح خود برای کشتن مردم بی دفاع استفاده می‌کند و هیچ قانونی ندارد.
وی با بیان اینکه دشمن از هر حیوانی پست‌تر است، افزود: اندیشمندان و متفکران زیرساخت حرفهایشان محکم است اما کافی نیست چرا که باید با بازوی توانمند مدافعان از حق، جایگاه الهی داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه امنیت شانسی نیست بلکه یک محصول و دستاورد است، گفت: دنیایی که حساب و کتاب ندارد بیهوده است و در بسیاری از کشورها ناامنی وجود دارد در کشور آمریکا ۴۰ میلیون آدم گرسنه و زیر خط فقر وجود دارد اما آنها نمی توانند حرف بزنند.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه امروز در ایران اسلامی امنیت وجود دارد،خاطرنشان کرد: امنیت جمهوری اسلامی قابل قیاس با دیگر کشورها نیست و این امنیت یک محصول ایرانی است.
وی با بیان اینکه نیروهای مسلح الهی هستند، افزود: نیروهای مسلح از سلاح خود در برابر زورگویان و در جهت امنیت مردم استفاده می‌کنند و سلاح آنها راهکاری برای باز کردن بصیرت است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مردم کشور ما امنیت را درک کرده‌اند، گفت: مردم در شناختی که از نیروهای مسلح دارند، حاضر هستند جان خود را برای آنها بدهند.
انتهای پیام/۱۳۲/ ۲۴/ ۱۲۷