امام جمعه موقت بیرجند:

امنیت غذایی رابطه مستقیم با استقلال و امنیت کشور دارد/ ضرورت توجه ویژه به خودکفایی در تولیدات کشاورزی

حجت الاسلام مشرفی با بیان اینکه امروز امنیت غذایی با امنیت نظامی برابر می‌کند یا حتی جلوتر است و این موضوع رابطه مستقیم با استقلال و امنیت کشورها دارد، گفت: با مدیریتی که در بخش ارز شکل گرفته باید جریان تولید تقویت شود تا به امید خدا نه تنها خودکفا شویم بلکه دیگران را زیر پوشش تولیدات خودمان قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام محسن مشرفی امروز  در خطبه های نماز جمعه بیرجند با گرامیداشت ۲۷ خرداد سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی (ره) و روز جهاد کشاورزی اظهار کرد: این فرمان نشان از نگاه راهبردی امام راحل و اهمیت دادن به استقلال در بخش کشاورزی است که امروز هم باید مورد توجه متولیان باشد.

امام جمعه موقت بیرجند در ادامع استقلال در بحث غذایی مهم دانست، افزود: امروز بر اثر ظلم و همجه دشمنان، مردم ما از نظر معیشتی در تنگنا قرار گرفته‌اند و نیاز است دولت به کشاورزان کمک کند تا بخش کشاورزی روی ریل توسعه قرار گیرد.

وی بیان کرد: وایتی از امام علی (ع) داریم که اگر دست نیازی به سوی کسی دراز کنیم، اسیر و گرفتار او خواهیم شد، براساس همین روایت اگر جامعه‌ای برای نان خود وابسته به کشورهای دیگر باشد، استقلال خود را از دست می‌دهد همچنین این موضوع نشان دهنده مثل معروف «نان بده و فرمان بده» است.

حجت الاسلام مشرفی با بیان اینکه امروز امنیت غذایی با امنیت نظامی برابر می‌کند یا حتی جلوتر است و این موضوع رابطه مستقیم با استقلال و امنیت کشورها دارد، گفت: با مدیریتی که در بخش ارز شکل گرفته باید جریان تولید تقویت شود تا به امید خدا نه تنها خودکفا شویم بلکه دیگران را زیر پوشش تولیدات خودمان قرار دهیم.

خطیب جمعه بیرجند با اشاره به اول تیر روز اصناف، تصریح کرد: از اصناف انتظار داریم در این شرایط جامعه با مردم مراعات لازم را داشته و واقعا منصف باشند.

وی به  اقدام سریع، هوشمندانه و مقتدرانه نیروی انتظامی  در دستگیری سارقان از صندوق امانات بانک ملی، افزود: از مسئولان دستگاه قضا و نیروی انتظامی می‌خواهیم که هزینه جرم و فساد را چنان افزایش دهند تا به فکر کسی فساد، جرم و جنایت، قانون‌گریزی و قانون‌شکنی خطور نکند.

حجت‌الاسلام مشرفی در ادامه به مناسبت‌های پیش رو از جمله سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران در ۳۱ خرداد سال ۱۳۶۰ در منطقه دهلاویه اشاره کرد و گفت: متولیان باید شخصیت شهید چمران را برای جوانان ما معرفی کنند چراکه این شخصیت مجاهد و انقلابی در دوران دفاع مقدس، جنگ‌های چریکی و نامنظم را طراحی و دشمن را عصبی کرد.

وی عنوان کرد: شهید چمران دکترای فیزیک پلاسما داشت و به گفته امام راحل جنگجویی پرهیزکار و معلمی متعهد بود که می‌تواند الگوی بسیاری از جوانان و نسل امروز باشد.

امام جمعه موقت بیرجند در بخش دییگری از خطبه های این هفته تولید فیلم “عنکبوت مقدس” را مایه شرمساری و نمک‌نشناسی تولیدکننده آن و نشان‌دهنده اوج ضعف استکبار جهانی دانست و افزود: این کار نشان می‌دهد که باید مسلمانان و شیعیان توجه خود را به این بارگاه مطهر بیشتر کنند.

حجت الاسلام مشرفی با اشاره به دغدغه‌های خانواده‌ها در زمینه تربیت کودکان و فرزندان تصریح کرد: با توجه به توطئه‌های دشمنان و هدف قرار دادن اعتقادات و باورهای دینی نوجوانان و جوانان جامعه، این نگرانی جدی است و باید خانواده‌ها تربیت فرزندان خود را با برنامه‌ریزی درست و اصولی به دست افراد آگاه و معتقد به باورهای دینی و عمل‌کننده به راه و منش اهل بیت (ع) بسپارند تا زمینه‌ سعادت دنیا و آخرت آنان فراهم شود.

وی ضمن قدردانی از تولیدکنندگان سرود “سلام فرمانده” خاطر نشان کرد: این سرود مرزهای کشور را درنوردیده و صدای آن امروز از کشورهای مختلف و جای جای جهان به گوش می‌رسد لذا با اجرای سرود سلام فرمانده بارقه امید سراسر دنیا را فرا گرفته است و کسانی که دغدغه مسائل فرهنگی را دارند، باید ببینند چگونه می‌شود چنین آثار ارزشمندی را تولید کرد و با چه زبان و ادبیاتی می‌توان امام زمان (عج) را برای فرزندانمان معرفی کنیم.

انتهای پیام/۱۰