رئیس اتاق بازرگانی بیرجند:

امور مالیاتی با واحدهای تولیدی نوپا همکاری کند/ ضریب مالیاتی استان‌ها با توجه به درآمدها باشد

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند گفت: امور مالیاتی خراسان‌جنوبی با واحدهای تولیدی نوپا همکاری کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محسن احتشام رئیس اتاق بازرگانی بیرجند بعد از ظهر امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان‌جنوبی اظهار کرد: واحدهای تولیدی استان دارای مشکلاتی هستند که برخی از این مشکلات به دلیل عدم اطلاع از قوانین است.
وی افزود: یک واحد تولیدی برای ایجاد یک سیستم مالیاتی دقیق نیاز به هزینه های میلیونی دارد که در این راستا از امور مالیاتی خراسان‌جنوبی درخواست همکاری با واحدهای تولیدی کوچک و نوپای استان را داریم.
رئیس اتاق بازرگانی بیرجند بیان کرد: برای حل مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی و صنعتی خراسان‌جنوبی جلسات متعددی را با امور مالیاتی خراسان‌جنوبی و بخش خصوصی به صورت دقیق و کارشناسی شده برگزار می‌کنیم.
مصطفی امیری دبیرکانون کارفرمایی خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد: طبق نظر و گفته مسئولان مالیاتی خراسان‌جنوبی حدود ۳۰ درصد از درآمدهای مالیاتی خراسان‌جنوبی را مالیات بر ارزش افزوده تشکیل می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر باید به این سؤال پاسخ داد که سهم واحدهای تولیدی از این میزان مالیات بر ارزش افزوده چه قدر است، افزود: مالیات بر ارزش افزوده در حقیقت مالیات بر مصرف است.
دبیرکانون کارفرمایی خراسان‌جنوبی گفت: مالیات بر مصرف باید از مصرف کننده نهایی اخذ شود اما با این حال پرونده‌های زیادی برای واحدهای تولیدی خراسان‌جنوبی در خصوص مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد.
امیری عنوان کرد: تمام این موارد نشان می‌دهد که در کشور ما مالیات بر ارزش افزوده در یک چرخه معیوب و نادرست قرار دارد لذا پیشنهاد می‌شود حدأقل در خراسان‌جنوبی برای واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری، اجرایی نشود.
وی اظهار کرد: پیشنهاد می‌شود ضریب مالیاتی هر استان با توجه به سطح درآمدی استان مشخص و بحث مالیات بر ارزش افزوده استان‌ها بازنگری شود.
انتهای پیام/۱۲۷