معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی مطرح کرد؛

امکان ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی فقط با مجوز شورای نظارت استان

زمزم گفت: ساخت و نصب مجسمه، المان و یادمان در میدان‌ها و اماکن عمومی فقط با مجوز شورای نظارت استان امکان‌پذیر است.

به گزارش خاورستان، سید علی زمزم با بیان این خبر، عنوان کرد: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی با هدف نظارت بر آثار هنری تجسمی در فضاهای عمومی، دبیرخانه شورای نظارت مستقر در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی تشکیل شده است.
به گفته وی آثار هنری شهری در حوزه فرهنگی، جغرافیایی و تحت هر شرایط قانونی که در آن اکران می شوند باید با الزامات اعتقادی ، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و قومی منطقه همخوانی داشته باشند.
معاون امور هنری و سینمایی خاطرنشان کرد: در همین راستا ، تمام نهادها و شهرداری های متقاضی برای نصب المان شهری باید از شورای نظارت استان ، مجوز دریافت کنند.
زمزم یادآور شد: آثار هنری قابل نصب به صورت المان باید دارای شرایط عمومی همچون عدم تضاد با اعتقادات دینی و مذهبی کشور، عدم ترویج خشونت و کوشش برای برقرار تعامل و ارتباط با شهروندان و دارای شرایط اختصاصی از جمله داشتن خلاقیت، انتخاب روش و تکنیک مناسب برای اجرا، رعایت ابعاد و تناسب طرح باشند.
وی با بیان این که متقاضیان می توانند درخواست صدور مجوز را همراه با مدارک مورد نیاز به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه دهند، اضافه کرد: مجوز صادر شده فقط برای اجرای طرح در مکان پیشنهاد شده معتبر است و هرگونه اصلا و تغییر در آثار منوط به طرح مجدد در شورا و بررسی دوباره دارد.
انتهای پیام/۴