امام جمعه نهبندان:

انتخابات از نعمت‌های جمهوری اسلامی است/ افرادی که قصد خدمت دارند برای شورا ثبت‌نام کنند

حجت‌الاسلام خزاعی گفت: در حال حاضر که انتخابات مهم شوراهای اسلامی در حال ثبت‌نام است و باب خدمت به روی افراد گشوده شده، انتظار می‌رود افرادی که از توانایی و صلاحیت لازم برخوردارند و قصد خدمت به شهروندان را دارند برای انتخابات ثبت‌نام کرده و خودشان را در معرض قضاوت مردم قرار دهند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان، اظهار کرد: خداوند را به دلیل نعمت‌های فراوان نظام جمهوری اسلامی ایران شاکر و سپاسگزار هستیم.
وی افزود: خود نظام جمهوری اسلامی ایران نعمت الهی است و نعمت‌های فراوانی را به مردم ارزانی داشته که یکی از این نعمت‌ها، انتخابات و تعییین سرنوشت است.
امام جمعه نهبندان بیان کرد: ملت ایران هر چهار سال یکبار برای تعیین سرنوشت خودشان در انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی، مجلس شورای اسلامی و سایر موارد شرکت کرده و سرنوشت خودشان را تعیین می‌کنند.
حجت الاسلام خزاعی عنوان کرد: در حال حاضر که انتخابات مهم شوراهای اسلامی در حال ثبت‌نام است و باب خدمت به روی افراد گشوده شده، انتظار می‌رود افرادی که از توانایی و صلاحیت لازم برخوردارند و قصد خدمت به شهروندان را دارند برای انتخابات ثبت‌نام کرده و خودشان را در معرض قضاوت مردم قرار دهند.
وی اظهار کرد: شوراهای اسلامی از باب این‌که یک مجلس محلی است و جایگاه خوبی دارد افراد می‌توانند خدمات شهری به شهروندان ارائه دهند، در مبلمان شهری، ساخت و سازها و بسیاری از موارد دیگر می‌توانند با انتخاب یک شهردار خوب کمک زیادی به پویایی مراکز شهرستان‌ها و شهرها داشته باشند.
امام جمعه نهبندان گفت: چندین دوره انتخابات شوراها برگزار شده و تجربیات خوبی به دست آمده، اکنون فرصت مناسبی است برای افرادی که توانایی و مدرک لازم را داشته و قصد خدمت دارند در مسابقه خدمت وارد شوند که خود مسابقه خدمت در آموزه‌های دینی اجر و پاداش فراوان دارد.
حجت الاسلام خزاعی با بیان این‌که واجدان شرایط فرصت را از دست ندهند، افزود: در جهت خدمت به مردم روایتی از وجود مبارک امام کاظم(ع) داریم به این مضمون که “خداوند بندگانی در روی زمین دارد که اینها به مردم خدمت می‌کنند و خداوند این بندگانی را که در روی زمین به مردم خدمت می‌کنند فردای قیامت در امنیت قرار می‌دهد”. این امنیت ارزش خدمت است.
وی ادامه داد: امام خمینی(ره) نیز در این خصوص سخنی دارند: “اگر به من خدمت گذار بگویند بهتر است که رهبر بگویند”. مقام معظم رهبری نیز بسیار زیاد در آموزه‌های خودشان برای خدمت اجر و پاداش معرفی کردند.
امام جمعه نهبندان تصریح کرد: با توجه به این‌که فرصت برای ثبت‌نام در انتخابات شورای شهر محدود است از تمامی افراد خواص و افرادی که واجد شرایط در استان و به ویژه شهرستان نهبندان درخواست می‌کنم فرصت را از دست ندهند و ثبت‌نام کنند تا انتخاباتی پر شور و کاملا رقابتی برگزار شود و به مدت چهار سال برای امور شهری سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی شود.
به گزارش خاورستان، طبق آخرین اخبار شنیده شده از شهرستان نهبندان تا آخر وقت روز گذشته ۸ نفر برای انتخابات شورای اسلامی در این شهرستان ثبت‌نام کردند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴