فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی:

انتخابات یک جهاد فرهنگی سیاسی است / بسیجیان با صبر و متانت همه را برای حضور در انتخابات دعوت کنند

سردار قاسمی گفت: بسیجیان با صبر و متانت همه را برای حضور در انتخابات و رای دادن دعوت کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی به صورت مجاری در جمع بسیجیان استان اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های بسیجیان دغدغه‌مند بودن است. بسیجیان دغدغه‌های امام (ره) و مقام معظم رهبری را شنیده با جان و دل می‌خرند و برای مردم تبیین کرده و تشویق می‌کنند.
وی افزود: برای انتخابات ۱۴۰۰مقام معظم رهبری بیش از ۵ نوبت ضمن تقدیر و تجلیل از مردم، به حضور حداکثری پای صندوق‌های رأی تاکید داشتند.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی بیان کرد: در پیامی که ۱۴و ۲۶ خرداد برای ملت ایران صادر شد مقام معظم رهبری نکاتی را بیان کردند که خیلی حائز اهمیت است.
سردار قاسمی عنوان کرد: ایشان فرمودند کسانی که امروز تبلیغات می‌کنند پای صندوق‌های رای نروید خودشان صندوق رأی ندارند. شاهزاده‌های سعودی، اماراتی، مصری و خیلی جاهایی که اصلا انتخابات نداشته و سیستم آنها انتخاباتی نیست یا با کودتا سرکار می‌آیند یا آل و موروثی هستند. در کشور اینها اصلا دموکراسی نیست.
وی عنوان کرد: در کشور ما که دموکراسی اسلامی است می‌خواهند خدشه بر دموکراسی اسلامی وارد کنند. دموکراسی اسلام امروز بالاتر از دموکراسی است که حقوق بشر و جامعه جهانی مطرح می‌کند.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی گفت: عزتی که اسلام برای مردم، همسایه، جامعه و دوستان قائل است اصلا حقوق بشر قائل نیست و آنچه را منشور سازمان ملل می‌گوید بخشی است که بدون محتوای توحیدی و قرآنی است. لذا اسلام محتوای حقوق بشر و دموکراسی‌اش محتوای توحیدی است.
سردار قاسمی اظهار کرد: عواملی داخلی که برای نرفتن پای صندوق رای تشویق می‌کنند افرادی هستند که خط فکری خود را از مراجعی مانند بی‌بی‌سی و شبکه های آمریکایی و ماهوراه می‌گیرند. اینها به درد ملت هیچ وقت نرسیده و به دلیل حیات خود این حرفها را می‌زنند و گرنه اینها در انتخابات گذشته شرکت نکرده و این بار هم شرکت نمی‌کنند.
وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند نظام ما متکی بر انتخابات و مردم سالاری دینی است. بنابراین اگر مردم مومن انقلابی دینی پای صندوق رای نروند نظام مردم سالاری دینی شکل نگرفته یا تضعیف خواهد شد. در این ۴۲ سال که از انقلاب اسلامی گذشته مردم بیشترین حضور را داشتند.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی بیان کرد: در این مقطع چون دشمن می‌گوید پای صندوق‌های رای نروید و چون عوامل دشمن تبلیغ می‌کنند کسی پای صندوق رای نرود، ماموریت بسیجی‌ها خطیر می‌شود.
سردار قاسمی با بیان اینکه الان جهاد، جهاد فرهنگی و سیاسی است. دوران مانند دوران دفاع مقدس است،گفت: در شبهای عملیات رزمنده‌های بیشترین تلاش را داشتند. بنابراین من از بسیجیان دعوت می‌کنم برای حضور حداکثری پای صندوق‌های رای ۲۴ ساعت وقت دارید. در این مدت مردم و بسیجیان را برای مشارکت حداکثری دعوت کنید. سراغ بسیجیان که هنوز تردید دارند در انتخابات شرکت کنند یا نه بروید. به سراغ مردم خوب و ولایت مداری که به نوعی کدورت و گلایه‌مندی‌هایی از صندوق دارند بروید و آنها را با صندوق رای آشتی دهید چراکه صندوق رای متعلق به مردم ایران است. نباید دشمن بتواند روی رای این صندوق تاثیر بگذارد.
وی عنوان کرد: مردمی که در دوران دفاع مقدس و تمامی صحنه‌ها نگذاشتند توطئه های دشمن عملیاتی شود ان‌شاءالله در انتخابات ۱۴۰۰ نیز همین کار را خواهند کرد.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی اظهار کرد: بسیجیان امشب شب عملیات است اما نه برای تبلیغ و توزیع پوستر بلکه برای تبلیغ چهره به چهره و به سراغ افرادی که هنوز برای رفتن پای صندوق رای تردید دارند، رفتن است. ما وظیفه داریم و مقام معظم رهبری به ما تکلیف دادند که به سراغ افراد رفته و برای حضور در انتخابات دعوت کنیم.
سردار قاسمی افزود: فرمانده پایگاه محله باید بررسی کند چند نفر در حوزه پایگاه مقاومت هنوز برای شرکت در انتخابات تردید دارند با آنها صحبت کرده و قانع کند که برای مشارکت حداکثری در انتخابات حضور داشته باشند. عمل صالح توصیه به رفتن پای صندوق رای است. امروز رای دادن و دعوت کردن دیگران یک عمل صالح است.
وی با اشاره به سوره عصر، تصریح کرد: با صبر و متانت همه را برای حضور در انتخابات و رأی دادن دعوت کنیم، امروز رای دادن به کاندیدای مورد نظر تواصو بالحق و تواصو بالصبر است.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی اظهار کرد: نکته بعدی که مورد تاکید مقام معظم رهبری بود پیروزی عملیات است. ما تکلیف داریم به سمت هدف حرکت کرده و بهترین کاندیدا برای ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا را انتخاب کنیم.
سردار قاسمی با تاکید بر موضوع امنیت بیان کرد: امنیت مسئله بعدی است که باید مورد توجه بسیجیان باشد که اگر احیانا تجمعی قرار بود توسط عوامل ضد انقلاب شکل بگیرد مانع شوند.
وی اظهار داشت: سلامت و امنیت انتخابات در سراسر کشور و خراسان جنوبی صد درصد تامین است و هیچ گونه مشکلی نیسن و انشالله نخواهد بود اما ما بسیجیان باید همیشه آماده باشیم.انتهای پیام/۱۲۷ /۳